Články & návody

Firmy pro Vás

Bc. Richard Kunovský, EFAvytvoření finančního plánu k dosažení finanční svobody.

Euro palety Brno - EURO palety o rozměrech 1200 x 800 mm.

S.B. Comp. spol. s r.o. - hmoždinky a kotvy do betonu.

Senior Park Hrádek nad Nisou - alternativa pro domov pro seniory Liberec.

Rekvalifikační kurzy Praha - široká nabídka rekvalifikačních kurzů v Praze a okolí. Možnost přidat kurz zdarma.

Zastřešení bazénů Desjoyaux - montáž zastřešení bazénů v Ostravě a okolí.

Joppa Logistics s.r.o - nadrozměrná doprava po ČR i v EU.

STK Nová - STK Olomouc. Technická kontrola vozidel včetně kontroly světlometů.

MKM Jazyková škola Brno - skupinové jazykové kurzy v centru Brna.

Vinařství Plaček - kupujte víno přímo od vinaře.

DW HYGIENA s.r.o. - HACCP na míru Želiv.

Otevreniauta.cz - nouzové otevření auta v Brně a okolí.

Strikanysklolaminat.cz - rekonstrukce bazénů v Brně a okolí.

Plastická chirurgie MUDr. Šárka Stiborová - plastické operace prsou v Brně.

JD Decentia, s.r.o. Praha - účetnictví online.

Největší zajímavosti z každé oblasti

Nicholas Winton: hrdina druhé světové války

19. 4. 2022

V hrůzách druhé světové války vyčnívají jména mnoha hrdinů, kteří riskovali svůj život pro ostatní. Jedním z nich je sir Nicholas Winton, který zachránil 669 dětí před jistou smrtí. Pojďme se podívat na život a činy tohoto pozoruhodného člověka se zlatým srdcem.

Tradiční desková hra Go

12. 4. 2022

Deskové hry zažívají v posledních letech boom. Moderní strategické hry trénují logické myšlení a atraktivní témata nadchnou každého. Co si místo moderních her zkusit přesný opak? Zahrajte si hru Go, která se od pradávna hraje v Číně. Její sofistikovanost a důmyslnost vás možná překvapí. Velké plus je také vizuální atraktivita.

Jak vybrat šaty na ples

8. 4. 2022

Šaty na plesy a společenské události mají přitáhnout pozornost a z jejich nositelky udělat královnu večera. Výběr šatů nenechávejte na poslední chvíli a věnujte mu náležitou péči, která se vám vrátí v obdivných pohledech všech okolo.

Jak vybrat deskové hry pro nejmenší

29. 3. 2022

Deskové hry jsou bez nadsázky zábava pro celou rodinu na dlouhé večery, do špatného počasí a zabaví vás vždy, když to potřebujete. S výchovou malého hráče se nebojte začít brzo, jen si dejte pozor na dobrý rozjezd, ať mu hraní neznechutíte.

Top 5 míst Vysočiny

22. 3. 2022

Vysočina je krásný kraj na pomezí Čech a Moravy. Najdete zde krásnou přírodu, skvělé podmínky na koupání, lyžování a spoustu památek. Najděte si čas a vyrazte za krásami Vysočiny. Garantujeme vám, že první návštěva nebude poslední. Tento kraj si totiž zamilujete.

Syndrom vyhoření – lenost nebo civilizační choroba?

14. 3. 2022

Syndrom vyhoření byl poprvé popsán v roce 1974, a přestože se s ním setkáváme poměrně často, tak se lidé trpící touto poruchou setkávají s nepochopením. Jsou označováni za líné a nevděčné, což jim rozhodně nepřidává. Dnes se syndrom vyhoření považuje za jednu z civilizačních chorob a v roce 2019 byl zařazen mezi nemoci.

První cesta letadlem

9. 3. 2022

První cesta letadlem je velký stres. Neznámé rušné prostředí vzbuzuje obavy a spousta lidí se strachuje už několik dní před odletem. Nemusíte se vůbec ničeho bát. Letiště mají svá jasně daná pravidla, a pokud je budete respektovat, tak dorazíte do své destinace s úsměvem na rtech.

Hubnutí za pomoci počítání kalorií

2. 3. 2022

Zhubnout pár kilogramů nebo se rovnou vydat na dlouho cestu za zdravým životním stylem není nic jednoduchého, tedy za předpokladu, že to chcete udělat zdravě a trvale. Krátkodobé diety a zkratky nefungují. Naučte se jíst zdravě a ve správném množství. Pomoci vám může počítání kalorií.

5 tipů, jak zútulnit obývací pokoj

22. 2. 2022

Obývací pokoj je reprezentativní místnost. Zveme sem svoje návštěvy a chceme, aby se tu každý cítil dobře. Ústředním bodem obýváku bývá gauč a dalšími výraznými prvky jsou televize a obývací stěna. Zakouzlete s rozestavením nábytku, přidejte pár drobností navíc a povzneste prostor na vyšší úroveň.

Jak se starat o morče

19. 2. 2022

Morčata jsou po psech a kočkách nejčastějšími domácími mazlíčky. Jsou relativně nenáročná a zvládne se o ně postarat i menší dítě s pomocí dospělého. Aby vaše morče dobře prospívalo, tak nesmíte zapomínat na základní pravidla, která se dovíte v dnešním článku.

Jak opravit praskliny ve zdech

4. 2. 2022

Praskliny ve zdech jsou nevzhledné a mohou ukazovat na vážnější problém v nosných konstrukcích. Kosmetická úprava menších trhlin není nikterak náročná a zvládne ji i méně zdatný kutil. Než se však pustíte do oprav, tak musíte zjistit, proč trhlina vlastně vznikla a problém odstranit.

Zatočte s únavou díky spánkové hygieně

2. 2. 2022

Spánek je pro tělo naprosto přirozený, ale stále více lidí má problém nejen s usínáním, ale také s kvalitou spánku. Dlouhodobě nekvalitní spánek vede k chronické únavě, která zhoršuje celkovou kvalitu života. Důsledná spánková hygiena dokáže vyřešit spoustu problémů. Dodržujte těchto 7 tipů a zajistěte si kvalitní spánek.

Zemědělské trysky

31. 1. 2022

Tryska je často nejdůležitější součástí postřikovače. Má největší vliv na kvalitu a efektivitu aplikace, tedy to, jestli se kapičky postřiku rozletí ve větru anebo naopak padnou přesně tam, kam vy chcete a zamýšlíte. Výběru té správné trysky byste tudíž měli věnovat dostatek času, protože ten se vám jistě vrátí v plodinách, které díky tomu vypěstujete. Volbou správné trysky dosáhnete maximálního využití a efektivity postřiku.

První jaderná bomba

25. 1. 2022

Jaderné zbraně hromadného ničení vzbuzují respekt a strach. Jejich případné použití může vyhladit celá města i státy. Už po použití první jaderné zbraně bylo diskutováno mezinárodní humanitární právo. Dodnes vyvolává vlastnictví atomových zbraní spoustu etických otázek.

Historie jeansů aneb stále in

21. 1. 2022

Alespoň jedny riflové kalhoty má doma každý. Přestože se na trhu pohybují téměř 150 let, tak nepatří do starého železa. V nových obměnách se s nimi setkáváme na přehlídkových molech světových návrhářů i šatnících běžných smrtelníků. Jak riflové kalhoty získaly svůj věhlas, se podíváme v dnešním článku.

Vysoká nadváha aneb když chybí sebeláska

14. 1. 2022

S vysokou nadváhou se potýká stále větší množství lidí. Jedná se o diskutované téma, s kterým je spojena spousta mylných přesvědčení. Zpravidla ze strany lidí, kteří se s tímto problémem osobně ani zprostředkovaně nesetkali. To co je však největším problémem je sebeláska. Stejně jako u jiných fyzických či psychických problémů, i zde je potřeba začít u vztahu k sobě sama.