Články & návody

Euro palety Brno - EURO palety o rozměrech 1200 x 800 mm.

S.B. Comp. spol. s r.o. - hmoždinky a kotvy do betonu.

Senior Park Hrádek nad Nisou - alternativa pro domov pro seniory Liberec.

Rekvalifikační kurzy Praha - široká nabídka rekvalifikačních kurzů v Praze a okolí. Možnost přidat kurz zdarma.

Zastřešení bazénů Desjoyaux - montáž zastřešení bazénů v Ostravě a okolí.

Joppa Logistics s.r.o - nadrozměrná doprava po ČR i v EU.

MKM Jazyková škola Brno - skupinové jazykové kurzy v centru Brna.

Vinařství Plaček - kupujte víno přímo od vinaře.

Otevreniauta.cz - nouzové otevření auta v Brně a okolí.

Strikanysklolaminat.cz - rekonstrukce bazénů v Brně a okolí.

Plastická chirurgie MUDr. Šárka Stiborová - plastické operace prsou v Brně.

Civilizační choroby

Workoholismus může být nebezpečný

30. 5. 2023

Milujete svou práci, věnujete se jí naplno a jste zaměstnavateli k dispozici dnem a nocí? V tom případě vás nejspíš řada lidí obdivuje – a řada si myslí, že jste úplní blázni.

Proč tolik lidí trpí obezitou?

22. 2. 2023

Připadá vám, že kolem sebe vidíte čím dál víc obézních lidí? Nejspíš se vám to nezdá. Obezita se totiž stala jednou z civilizačních nemocí, které doslova ohrožují lidstvo.

Zimní deprese a jak se s ní vypořádat

25. 1. 2023

Často se mluví o podzimní depresi nebo jarní únavě. Ale faktem je, že nejvíc zasmušilých a podmračených lidí plných špatné nálady potkáte zejména v zimě. Skočila na ně totiž zimní deprese.

Bolesti zad jsou epidemií 21. století

21. 9. 2022

Podle statistik se s bolestí zad někdy setkalo 80 % populace. Bez nadsázky můžeme říct, že jde opravdu o epidemii. Bolesti zad jsou odborníky zařazovány mezi civilizační choroby, protože souvisí s naším celkovým životním stylem. Boj s bolestí je během na dlouhou trať. Pokud se na něj vydáte, tak narazíte na spoustu překážek. Odměnou vám však bude život bez otravné bolesti.

Poporodní deprese – problém, o kterém se nemluví

16. 8. 2022

Poporodní deprese a jiné podobné stavy jsou v současné době dobře popsané a při vyhledání správné péče s nimi lze velmi účinně bojovat. Bohužel však ženy trpící poporodní depresí nenachází oporu ani u svých nejbližších, kteří nechápou, proč se novopečená maminka neraduje z miminka. Častokrát nastává kolotoč výčitek svědomí, slz a vyčerpání, který může mít vážné následky do budoucna.

Nejlepší bylinky na čajový detox

21. 6. 2022

V současné době si stěží najdeme čas sami pro sebe. Cítíme se unavení a zahlcení světem. Možná cítíte, že potřebujete dobít baterky a zase se cítit dobře. Zkuste některý z mnoha detoxů, který odlehčí váš organismus a znovu jej nastartuje.

Syndrom vyhoření – lenost nebo civilizační choroba?

14. 3. 2022

Syndrom vyhoření byl poprvé popsán v roce 1974, a přestože se s ním setkáváme poměrně často, tak se lidé trpící touto poruchou setkávají s nepochopením. Jsou označováni za líné a nevděčné, což jim rozhodně nepřidává. Dnes se syndrom vyhoření považuje za jednu z civilizačních chorob a v roce 2019 byl zařazen mezi nemoci.

Celiakie aneb potraviny obsahující lepek

23. 12. 2021

Lepek je obsažen v některých obilovinách. Lidé trpící celiakií nebo potravinovou alergií, se musí lepku vyhýbat. Pozření lepku pro ně může znamenat poškození sliznice tenkého střeva. Znáte opravdu veškeré potraviny, které lepek obsahují? Některé potraviny vás obsahem lepku překvapí.

Švestka jako dar přírody

13. 10. 2021

Příroda nám přináší celou řadu tělu prospěšných darů, jejichž látky pomáhají předcházet řadě onemocnění, mezi které patří i civilizační choroby, a uvádí fungování lidského těla do rovnováhy. Švestkové výtažky se v rámci celostní medicíny používají již více než 2000 let. Setkat se s nimi můžeme i v kosmetice.

Stres, civilizační choroba, kterou se nedaří zničit

18. 3. 2016

Dokonce ani zdravým lidem se často nevyhne, likviduje naše tělo, nedopřeje nám chvilku klidu a když nás zasáhne v plné míře, značně se nám přitíží. O čem je řeč? O stresu. Stres je stav, kdy jsme vystaveni větším nárokům, než jsme schopni zvládnout.