Články & návody

Euro palety Brno - EURO palety o rozměrech 1200 x 800 mm.

S.B. Comp. spol. s r.o. - hmoždinky a kotvy do betonu.

Senior Park Hrádek nad Nisou - alternativa pro domov pro seniory Liberec.

Rekvalifikační kurzy Praha - široká nabídka rekvalifikačních kurzů v Praze a okolí. Možnost přidat kurz zdarma.

Zastřešení bazénů Desjoyaux - montáž zastřešení bazénů v Ostravě a okolí.

Vinařství Plaček - kupujte víno přímo od vinaře.

Otevreniauta.cz - nouzové otevření auta v Brně a okolí.

Strikanysklolaminat.cz - rekonstrukce bazénů v Brně a okolí.

Plastická chirurgie MUDr. Šárka Stiborová - plastické operace prsou v Brně.

Zvířata

Zookoutky a minizoo lákají malé i velké

Zoologické zahrady odvádějí bezesporu záslužnou činnost, když pečují o často ohrožené druhy zvířat. Lidé tam rádi chodí a užívají si blízkost zvířat. Ale v poslední době jsou čím dál populárnější i zookoutky.

Had jako domácí mazlíček - rady pro začínající chovatele

Toužíte po netradičním mazlíčkovi a napadl vás právě had? V současné době není problém mít doma hada jako domácího mazlíčka, ale raději se připravte na několik odlišností od běžně chovaných zvířat. Dnes se zaměříme na základní specifika v péči a podle nich zvládnete zhodnotit, zda je pro vás had tím pravým mazlíčkem.

Jak se starat o ježka

Pokud přemýšlíte o netradičním a nenáročném domácím mazlíčkovi, tak zkuste pozornost obrátit na ježky. Chov těchto roztomilých zvířátek je poměrně novinkou, ale určitě si vás tento pichlavý přátelský kamarád získá. Jak se o ježka starat, se dozvíte v dnešním článku.

Jak se starat o morče

Morčata jsou po psech a kočkách nejčastějšími domácími mazlíčky. Jsou relativně nenáročná a zvládne se o ně postarat i menší dítě s pomocí dospělého. Aby vaše morče dobře prospívalo, tak nesmíte zapomínat na základní pravidla, která se dovíte v dnešním článku.

Jak pečovat o achatiny

Šnek větší než dlaň. Achatiny se staly v posledních letech oblíbenými domácími mazlíčky. Nezaberou místo a jsou nenáročné – ke spokojenosti jim stačí kousek něčeho dobrého a čisté prostředí. A občas pohladit. Nevěříte? Pojďte se přesvědčit.

Jak správně odstranit klíště u psa a kočky?

Klíšťata jsou přenašeči nepříjemných chorob, je tedy nutné naučit se je snadno odstranit ze zvířete.  Hlavní pomůckou je v tomto případě speciální háček. Je nutné jej přiložit co nejblíže ke kůži psa, nebo kočky. Uchopit klíště a jemně ho vytáhnout. Zkontrolovat, zda je celé a zda jsme odstranily i kusadla. Poté je nutné místo desinfikovat, a místo po čase zkontrolovat. Možné zdravotní komplikace, zejména horečka, malátnost či kulhání zvířete, jsou impulsem ke kontaktování veterináře. Tyto příznaky se nedostaví ihned, ale mohou se projevit i rok po přisátí klíštěte. Nutné je také klíště ihned vyhodit, spálit, nebo utopit. Pejska nebo kočku také odměňte za výdrž při vyndávání a sledujte jej po určitou dobu, zda nejeví známky nákazy.