Články & návody

Euro palety Brno - EURO palety o rozměrech 1200 x 800 mm.

S.B. Comp. spol. s r.o. - hmoždinky a kotvy do betonu.

Senior Park Hrádek nad Nisou - alternativa pro domov pro seniory Liberec.

Rekvalifikační kurzy Praha - široká nabídka rekvalifikačních kurzů v Praze a okolí. Možnost přidat kurz zdarma.

Zastřešení bazénů Desjoyaux - montáž zastřešení bazénů v Ostravě a okolí.

Joppa Logistics s.r.o - nadrozměrná doprava po ČR i v EU.

MKM Jazyková škola Brno - skupinové jazykové kurzy v centru Brna.

Vinařství Plaček - kupujte víno přímo od vinaře.

Otevreniauta.cz - nouzové otevření auta v Brně a okolí.

Strikanysklolaminat.cz - rekonstrukce bazénů v Brně a okolí.

Plastická chirurgie MUDr. Šárka Stiborová - plastické operace prsou v Brně.

Jak správně odstranit klíště u psa a kočky?

Klíšťata jsou přenašeči nepříjemných chorob, je tedy nutné naučit se je snadno odstranit ze zvířete.  Hlavní pomůckou je v tomto případě speciální háček. Je nutné jej přiložit co nejblíže ke kůži psa, nebo kočky. Uchopit klíště a jemně ho vytáhnout. Zkontrolovat, zda je celé a zda jsme odstranily i kusadla. Poté je nutné místo desinfikovat, a místo po čase zkontrolovat. Možné zdravotní komplikace, zejména horečka, malátnost či kulhání zvířete, jsou impulsem ke kontaktování veterináře. Tyto příznaky se nedostaví ihned, ale mohou se projevit i rok po přisátí klíštěte. Nutné je také klíště ihned vyhodit, spálit, nebo utopit. Pejska nebo kočku také odměňte za výdrž při vyndávání a sledujte jej po určitou dobu, zda nejeví známky nákazy.

U veterináře je možné objednat se na vyšetření rychlým diagnostickým testem, který zjistí infekční choroby přenášené klíšťaty. Jedná se o lymskou boreliózu, která se může projevit kulháním, teplotou a apatií. Dále o anaplazmózu s horečkou, nechutenstvím a nevolností. Infekce, která napadá krevní buňky, je ehrlichióza. Její výskyt je častý v tropech, ale může být i u nás.

Důležitá je také prevence. Na trhu je k dostání spousta antiparazitních pomůcek, jako jsou roztoky, spreje a obojky. Za zmínku stojí především použití tablet proti blechám a klíšťatům, které jsou jako jediné vysoce účinné, u ostatních je účinnost velmi nízká. Ochrání zvíře nejen před klíštětem, ale také proti blechám. Nutná je také pravidelná kontrola srsti, zejména po delší procházce v travnatém terénu.

V naší veterinární ordinaci se postaráme o Vašeho zvířecího kamaráda, jakmile máte pocit, že není v pořádku, neváhejte nás kontaktovat. Včasnou reakcí se můžete vyhnout nepříjemným zdravotním potížím svého pejska, nebo kočky. Jsme Vám k dispozici nejen v běžných ordinačních hodinách, ale na telefonu poskytujeme i pohotovostní služby. Obraťte se nás s jakýmkoliv dotazem, zdraví Vašeho zvířecího mazlíčka je pro nás důležité.  

Fotografie