Články & návody

Euro palety Brno - EURO palety o rozměrech 1200 x 800 mm.

S.B. Comp. spol. s r.o. - hmoždinky a kotvy do betonu.

Senior Park Hrádek nad Nisou - alternativa pro domov pro seniory Liberec.

Rekvalifikační kurzy Praha - široká nabídka rekvalifikačních kurzů v Praze a okolí. Možnost přidat kurz zdarma.

Zastřešení bazénů Desjoyaux - montáž zastřešení bazénů v Ostravě a okolí.

Joppa Logistics s.r.o - nadrozměrná doprava po ČR i v EU.

MKM Jazyková škola Brno - skupinové jazykové kurzy v centru Brna.

Vinařství Plaček - kupujte víno přímo od vinaře.

Otevreniauta.cz - nouzové otevření auta v Brně a okolí.

Strikanysklolaminat.cz - rekonstrukce bazénů v Brně a okolí.

Plastická chirurgie MUDr. Šárka Stiborová - plastické operace prsou v Brně.

Zookoutky a minizoo lákají malé i velké

Malá zoo táhne

Velká zoologická zahrada je zážitkem pro malé i velké návštěvníky. Strávíte v ní mnoho hodin, možná i celý den, spatříte mnoho druhů zvířat, dočtete se o nich spoustu informací a máte pocit kvalitně stráveného času. Ale na žádné ze zvířat si nemůžete sáhnout, všechna jsou pečlivě střežena za plotem – zaprvé pro jejich bezpečnost, zadruhé pro bezpečnost návštěvníků. A i proto začaly nabírat na popularitě zookoutky, které fungují na trochu jiném principu – návštěvníky ke zvířatům s klidem pustí a ti se s nimi tak mohou seznámit napřímo.

Příjemnější prostředí

Zookoutky a minizoo táhnou návštěvníky, protože působí domáčtějším, přívětivějším dojmem. Zvířat tam sice najdete výrazně méně, ale zato se jich můžete dotknout. Můžete je krmit. Můžete často až k nim do ohrady. Kontakt se zvířaty je přitom zejména pro děti mnohem cennější, než když jim rodiče předčítají z infotabulí data o jejich životě.

V minizoo se navíc děti setkají i s českými a malými zvířaty, která jim nemohou ublížit a která by navíc měly dobře znát – potkáte tam kozy a ovce, kachny, slepice, morčata, papoušky, fretky, zakrslé králíčky nebo poníky, osly či koně. Leckdy nechybí ani krávy, husy a další. Případně tam najdete zvířata, která běžně žijí v tuzemských lesích – srny, koroptve, daňky, muflony a další. Plus dravé ptáky typické pro českou krajinu.

Velký výběr zoo

Ještě před pár lety byla taková maličká zoologická zahrada něčím hodně netypickým a většina návštěvníků mířila do těch velkých, nacházejících se v největších českých městech. V současnosti je tomu jinak a minizoo a zookoutků rychle přibývá. V každém kraji jich najdete několik. A leckdo si takovou minifarmu udělá i u své restaurace, u svého ubytovacího zařízení a tak dále. Takové zvířecí zpestření pak ocení i dospělí – i když tato zvířata dobře znají, tak setkání s nimi působí na naši psychiku velmi pozitivně.

Zpestření

V minizoo nenajdete jen zvířata. Většinou je tam toho mnohem víc. Někde mají jedlý park, jinde si zakládají na bezkontaktním kontaktu se zvířaty, jinde se projdete přírodní rezervací, někde mají hladící koutek, jinde nabízejí vzdělávací aktivity a leckde je minizoo přímo na zámku. Plus se tam v průběhu roku konají různé akce pro malé i velké a děti pak mají o to větší zážitek. Přitom vstupné nebývá nijak závratné a malé děti jsou často cenově zvýhodněné nebo zdarma. Tak proč si neudělat hezký výlet za zvířaty?

Přečtěte si také Jak si zpříjemnit pobyt na zahradě? nebo Lesních požárů stále přibývá

Fotografie