Články & návody

Euro palety Brno - EURO palety o rozměrech 1200 x 800 mm.

S.B. Comp. spol. s r.o. - hmoždinky a kotvy do betonu.

Senior Park Hrádek nad Nisou - alternativa pro domov pro seniory Liberec.

Rekvalifikační kurzy Praha - široká nabídka rekvalifikačních kurzů v Praze a okolí. Možnost přidat kurz zdarma.

Zastřešení bazénů Desjoyaux - montáž zastřešení bazénů v Ostravě a okolí.

Joppa Logistics s.r.o - nadrozměrná doprava po ČR i v EU.

MKM Jazyková škola Brno - skupinové jazykové kurzy v centru Brna.

Vinařství Plaček - kupujte víno přímo od vinaře.

Otevreniauta.cz - nouzové otevření auta v Brně a okolí.

Strikanysklolaminat.cz - rekonstrukce bazénů v Brně a okolí.

Plastická chirurgie MUDr. Šárka Stiborová - plastické operace prsou v Brně.

Jak si zpříjemnit pobyt na zahradě?

Příjemné posezení

Nejen prací živ je člověk. A platí to i o zahradních pracech. Takže i když se snažíte svou zahrádku opečovávat a starat se o ni, aby tráva nebyla příliš dlouhá, záhonky nezarůstaly plevelem a stavby nechátraly, tak je potřeba uvědomit si, že i odpočinek je důležitý. Zahrada by měla sloužit především k vašemu odpočinku. A i když u zahradničení si jistě také odpočinete a srovnáte si myšlenky, není nad to sednout si pak pod pergolu či altán, dát si kávu nebo domácí limonádu, vzít do ruky časopis a užívat si tu pohodu.

Aby se vám sedělo dobře, měli byste mít kromě běžného venkovního nábytku i nějaký kousek určený speciálně pro vás – lehátko, křeslo, houpací lavici, podušku. Prostě si na zahradě najděte místo, které bude jen vaše a kde budete moci dokonale relaxovat.

Koupání

Nadzemní bazény už dnes nejsou nijak závratně drahé, takže za pár tisíc si je můžete pořídit, obratem postavit a koupání je připraveno. K létu voda neodmyslitelně patří a v horkých letních dnech je bazén neocenitelným vybavením každé zahrady. Někdo ale až tolik po koupání a plavání neprahne, voda v bazénu se mu zdá chladná a nebaví ho starat se o ni. V tom případě je výhodnou alternativou vířivka.

Některé typy vířivých van vás vyjdou na desítky až stovky tisíc korun, ale například nafukovací vířivka se cenou blíží nadzemnímu bazénu. Užijete si v ní takový relax, o jakém se vám ani nesnilo. Můžete ji umístit kamkoliv a chodit do ní kdykoliv. A zahrada se rázem stane vaším nejoblíbenějším místem.

Letní grilovačky

S pobytem na zahradě máme neodmyslitelně spojené i jídlo. Nejen to, které si vypěstujete na záhoncích nebo se urodí na stromech. Leckdo má venku třeba i menší venkovní kuchyň, kde si uvaří v létě oběd a domů se de facto vrací jen večer spát. Pokud až takové vybavení nevyžadujete, myslete aspoň na zahradní gril. Grily se prodávají v různých velikostech i na různý typ paliva, takže z grilování se může snadno stát vaše oblíbená letní kratochvíle. Grilovat se totiž dá všelicos, nejen maso.

Letní kino

Sedíte venku, ale v televizi vám právě utíká váš oblíbený seriál? A co takhle pořídit si televizi i ven? Pokud se o ni obáváte nebo nemáte vhodné venkovní prostory, je oblíbenou alternativou projekční plátno a projektor. Přes notebook se pak snadno můžete připojit a pouštět si své oblíbené pořady pokaždé, když sedíte večer venku a užíváte si tu zahradní pohodu. A pokud to není nic pro vás, můžete si pořídit aspoň rádio a pouštět si na něm i venku svou oblíbenou hudbu.

Přečtěte si také Jaké jsou nejčastější chyby při péči o živý plot nebo Had jako domácí mazlíček - rady pro začínající chovatele.

Fotografie