Články & návody

Euro palety Brno - EURO palety o rozměrech 1200 x 800 mm.

S.B. Comp. spol. s r.o. - hmoždinky a kotvy do betonu.

Senior Park Hrádek nad Nisou - alternativa pro domov pro seniory Liberec.

Rekvalifikační kurzy Praha - široká nabídka rekvalifikačních kurzů v Praze a okolí. Možnost přidat kurz zdarma.

Zastřešení bazénů Desjoyaux - montáž zastřešení bazénů v Ostravě a okolí.

Vinařství Plaček - kupujte víno přímo od vinaře.

Otevreniauta.cz - nouzové otevření auta v Brně a okolí.

Strikanysklolaminat.cz - rekonstrukce bazénů v Brně a okolí.

Plastická chirurgie MUDr. Šárka Stiborová - plastické operace prsou v Brně.

Bylinky, které vám dodají energii

Yerba Mate

Yerba Mate je nápoj připravený z cesmíny paraguayské, která roste v Argentině a Brazílii. V Jižní Americe jej znají dlouhá léta a jeho příprava se podobá malému obřadu. Tradičně se podává v nádobě zvané kalabasa vydlabané z dýně a popíjí se plochým brčkem, kterému se říká bombila.

Obsahuje látky, které zlepšují kognitivní funkce, snižují únavu a také pomáhá k urychlení metabolismu. Nejde však o žádný zázračný lék na hubnutí.

Guarana

Gaurana nebo také paulinie nápojná je keř pěstovaný v Jižní Americe. Konzumují se z něj semínka a oblíbený je pro svůj vysoký obsah kofeinu. Obsahuje ho 4x více než klasická káva. Tradičně se guarana užívá v podobě rozemletého prášku, ale není problém pořídit i jiné formy jako jsou kapsle.

Zelený čaj

Zelený čaj je oblíbeným posilujícím prostředkem nejen v Asii, kde si jej vychutnávají po dlouhých čajových obřadech. Zelený čaj obsahuje velké množství antioxidantů a povzbuzujících látek. Dodá vám energii a pomůže i s dalšími neduhy. Pokud vás po kávě pálí žáha, tak zelený čaj je poměrně citlivou alternativou, která vám umožní vychutnat si šálek horkého nápoje.

Matcha

Dalším druhem čaje je Matcha, která také pochází z čajovníku, ale její zpracování je poněkud odlišné. Listy se před sklizní zakryjí, aby se udržela jasně zelená barva a vysoký obsah látek a následně se ručně sbírají, suší a melou na jemný prášek.

Matchu zakoupíte ve formě jemně zeleného prášku, ze kterého lze připravovat klasický čaj a méně tradiční nápoje jako je například matcha latté. Prášek lze přidat také do dezertů, které krásně obarví a dodá jim zajímavou chuť.

Maralí kořen

Pokud chcete sílu z vlastní zahrádky, tak můžete sáhnout po maralím kořenu (parcha saflorovitá). Ten je doma na Sibiři, ale vypěstujete jej i v našich podmínkách. Vzhledem připomíná fialový bodlák a na zahradě vypadá velmi atraktivně. Své jméno získal podle jelenů maral, kteří jej spásají.

Nejvíce léčivých látek najdete v kořenu, který se využívá na výrobu prášku nebo tinktury. Maralí kořen vám rychle dodá energii, zbaví vás stresu a zvýší libido. Je také přirozeným bojovníkem proti splínu a špatné náladě.

Ženšen

Ženšen patří mezi takzvané adaptogeny a je to známý všelék. Dodá vám energii, zlepší imunitu, podpoří srdce, zažívání a zpomalí stárnutí. Pomůže vám ustálit spánek, čímž přirozeně obnoví přísun energie. Tato bylina nesmrtelnosti je oblíbená v Asii a své uplatnění si našla i u nás.

Přečtěte si také Jak vyzrát na jarní únavu nebo Jak bojovat s únavou.

Fotografie