Články & návody

Euro palety Brno - EURO palety o rozměrech 1200 x 800 mm.

S.B. Comp. spol. s r.o. - hmoždinky a kotvy do betonu.

Senior Park Hrádek nad Nisou - alternativa pro domov pro seniory Liberec.

Rekvalifikační kurzy Praha - široká nabídka rekvalifikačních kurzů v Praze a okolí. Možnost přidat kurz zdarma.

Zastřešení bazénů Desjoyaux - montáž zastřešení bazénů v Ostravě a okolí.

Joppa Logistics s.r.o - nadrozměrná doprava po ČR i v EU.

MKM Jazyková škola Brno - skupinové jazykové kurzy v centru Brna.

Vinařství Plaček - kupujte víno přímo od vinaře.

Otevreniauta.cz - nouzové otevření auta v Brně a okolí.

Strikanysklolaminat.cz - rekonstrukce bazénů v Brně a okolí.

Plastická chirurgie MUDr. Šárka Stiborová - plastické operace prsou v Brně.

Jak bojovat s únavou

Únava jako symptom

Únava je nejčastěji symptomem nerovnováhy – ať už v těle nebo v životě. Může být způsobena nezdravým způsobem stravování, nedostatkem pohybu, špatným mindsetem nebo prací, která vás nebaví a nenaplňuje. Pokud ráno vstáváte do práce, do které byste raději nešli nebo se probouzíte vedle člověka, se kterým byste raději nežili, není divu, že vám to bere energii. Stejně je to i s vaším vnitřním nastavením. Ve chvíli, kdy vidíte vše negativně nebo jste v emocích, bude vás to unavovat. K tomu přidejte nezdravé jídlo a únava je na světě. Takže, co teď s tím?

Nešťastné vztahy

Odejděte z nich. Pokud cítíte, že problémy nelze vyřešit a intuice vám napovídá, že už to lepší nebude, odejděte z nefunkčních vztahů. Žádný důvod není tak závažný, abyste zůstali. A je jedno, zda se to týká partnera či partnerky, rodičů nebo sourozenců. Nezáleží, zda máte děti nebo společný majetek. V takovém případě to může být sice těžší, ale nikdy nemá cenu zůstávat v situaci, která vás dělá nešťastnými. Každý si zaslouží být šťastný.

Najděte svou práci

Nebaví vás současná práce? Nevadí, každý se někdy hledá. Zjistěte, co by vás bavilo a naplno si za tím jděte. Toužili jste psát nebo jinak tvořit a teď sedíte v korporátní kanceláři nad prací, která vám nic neříká? Jděte od toho. Nic dobrého to nepřinese.

Teprve práce, která vás bude bavit, vás bude zároveň naplňovat energií a přinese vám dostatek příjmů.

Zdravý mindset

Sebelepší životní podmínky vám budou k ničemu, pokud budete zůstávat u negativních myšlenek. Buďte sami k sobě upřímní a odpovězte si, jak často myslíte negativně na práci, vztahy nebo na svůj vlastní život. Jste permanentně v radosti? Pokud ne, změňte to. Vyžeňte z hlavy jednu negativní myšlenku za druhou, dokud nebudete mít uklizeno. Myslete s láskou na vše, co ve svém životě máte. Vše bude vzkvétat, uvidíte.

A především, najděte v sobě zdravou sebelásku a uvědomte si vlastní sebehodnotu.

Pohyb

Bez pohybu to nejde. Není to pouze o cvičení jako takovém – skrze pohyb se učíte vnímat vlastní tělo a rozumět mu. To vám pomůže ve všech oblastech života. Budete na sebe citlivější, snadněji poznáte, co vašemu tělu chybí v jídelníčku, poznáte, kdy potřebujete relaxovat, nebudete se přepínat a naopak v době práce budete mnohem efektivnější. Ideální je jóga.

Zdravá strava

Tady pozor. Když se řekne zdravá strava, většina lidí si představí nákup ve zdravé výživě. Vždy se však dívejte na složení – firmy toho zneužívají a prodají do zdravé výživy i to, co zdravé není, pouze to má hezký obal. Další kategorií je kvalita jednotlivých potravin – z běžné stravy nejste většinou schopni dát tělu vše, co potřebuje.

Je dobré podpořit vlastní organismus kvalitním multivitaminem a vhodné je také omega 3. Pro podporu psychické rovnováhy je vhodné sáhnout po ginkgo bilobě. Neztratí se ani kvalitní proteinový prášek. Přidávat můžete další doplňky stravy, nejrůznější čaje, výživu a podobně. Třeba chia semínka. Zajímavým tématem jsou také záporné ionty.

Meditujte

Najděte si ve svém uspěchaném dni kousek času na meditaci. Ideálně ihned po probuzení, ale můžete také kdykoli během dne. Meditace vám pomůže vnitřně se zklidnit, pojmenovat vše, co v sobě máte a nechat to odplynout.

Nechte si chvilku jen sami pro sebe, zavřete oči, zhluboka se nadechněte a vyžeňte z hlavy všechny myšlenky. Představujte si, jak s výdechem odchází. Jakmile máte v hlavě prázdno, zaměřte se na sebe a položte si otázku, co vám bere energii. Uvidíte, že přijde odpověď. Je už na vás, co s ní uděláte.

Především vám meditace řekne, co je potřeba ve vašem životě změnit.

Fotografie