Články & návody

Euro palety Brno - EURO palety o rozměrech 1200 x 800 mm.

S.B. Comp. spol. s r.o. - hmoždinky a kotvy do betonu.

Senior Park Hrádek nad Nisou - alternativa pro domov pro seniory Liberec.

Rekvalifikační kurzy Praha - široká nabídka rekvalifikačních kurzů v Praze a okolí. Možnost přidat kurz zdarma.

Zastřešení bazénů Desjoyaux - montáž zastřešení bazénů v Ostravě a okolí.

Joppa Logistics s.r.o - nadrozměrná doprava po ČR i v EU.

MKM Jazyková škola Brno - skupinové jazykové kurzy v centru Brna.

Vinařství Plaček - kupujte víno přímo od vinaře.

Otevreniauta.cz - nouzové otevření auta v Brně a okolí.

Strikanysklolaminat.cz - rekonstrukce bazénů v Brně a okolí.

Plastická chirurgie MUDr. Šárka Stiborová - plastické operace prsou v Brně.

Deskové hry nejsou jen pro děti

Hraní s přidanou hodnotou

Primárním cílem všech deskových her je samozřejmě zabavit hráče. Pokud vyloženě nešlápnete vedle a nesáhnete po nevhodném tématu, tak vás hraní bude bavit. Zároveň utužíte vztahy se svou rodinou nebo kamarády a strávíte smysluplně čas bez chytrých přístrojů.

Hraní her vyžaduje určitou strategii a volbu, proto posilují logické myšlení a plánování. Některé hry jsou založeny více na náhodě a ovlivnit vítězství příliš nemůžete, ale existují deskovky s minimálním množstvím náhody a o vítězi rozhodnou čistě hráčské schopnosti.

Běžně se rozlišuje náročnost her podle věku, kdy hry s označením 16+ jsou opravdu strategicky obtížné tituly. Označení 18+ obvykle neznamená obtížnější hru, ale téma nevhodné pro nezletilé. Věkovou hranici u dětských her je třeba brát s rezervou, protože každé dítě je jiné a má jiné schopnosti. Proto se nebojte zkoušet, co vaše děti zvládnou.

Co nabízí současný trh

Na pultech obchodů najdete hry pro nejmenší děti i pro zkušené hráče. Hry pro dospělé jsou také vytvořeny v nejrůznějších obtížnostech a je jen na vás, na co máte náladu. Můžete si zahrát svižné hry pro zábavu nebo dlouhé hodiny vařit mozkové závity.

Rozlišujeme dva základní druhy her a to takzvané euro hry a Ameritrash hry. Eura představují hry, kde spolu protihráči soupeří o zisk více bodů a je zde menší množství náhody (závisí na konkrétní hře). Ameritrash nabízí herní zážitek, který imituje například počítačové hry a je zde vyšší podíl náhody.

Velmi zajímavou alternativou jsou také kooperativní hry, kdy se jako tým snažíte porazit hru. Opět existuje několik variant obtížnosti, kdy nejtěžší hry jsou opravdu tvrdý oříšek a výhra rozhodně není zadarmo. Kooperativní hry jsou ideální pro děti, které nesnesou prohru, která by mohla zkazit jejich herní zážitek.

Když nemáte s kým hrát

Spousta lidí by si ráda zahrála deskové hry, ale bohužel nemá s kým. Na internetu najdete fóra a skupiny pro deskohráče a můžete vyrazit hrát. Ve větších městech existují kluby deskových her, kde se hráči pravidelně schází, a za menší členský poplatek si můžete zahrát s ostatními.

Pokud se vám nechce seznamovat s novými lidmi a k hraní vlastně nikoho nepotřebujete, tak velká spousta moderních her nabízí sólo mód pro jednoho, kde soupeříte s takzvanou automou. Sami si můžete zahrát také kooperativní hry, jednoduše budete ovládat více postav nebo rolí současně.

Přečtěte si také jaká je Tradiční desková hra GO a Jak vybrat deskové hry pro nejmenší.

Fotografie