Články & návody

Euro palety Brno - EURO palety o rozměrech 1200 x 800 mm.

S.B. Comp. spol. s r.o. - hmoždinky a kotvy do betonu.

Senior Park Hrádek nad Nisou - alternativa pro domov pro seniory Liberec.

Rekvalifikační kurzy Praha - široká nabídka rekvalifikačních kurzů v Praze a okolí. Možnost přidat kurz zdarma.

Zastřešení bazénů Desjoyaux - montáž zastřešení bazénů v Ostravě a okolí.

Joppa Logistics s.r.o - nadrozměrná doprava po ČR i v EU.

MKM Jazyková škola Brno - skupinové jazykové kurzy v centru Brna.

Vinařství Plaček - kupujte víno přímo od vinaře.

Otevreniauta.cz - nouzové otevření auta v Brně a okolí.

Strikanysklolaminat.cz - rekonstrukce bazénů v Brně a okolí.

Plastická chirurgie MUDr. Šárka Stiborová - plastické operace prsou v Brně.

Top 5 míst v Praze, která musíte navštívit

Královská cesta

Královská cesta není jedno místo, ale trasa, kudy projížděli budoucí panovníci ke své korunovaci. Provede vás těmi nejkrásnějšími zákoutími centra. Začíná u Prašné brány, vede přes Celetnou ulici na Staroměstské náměstí, Karlův most až na Malostranské náměstí a Pražský hrad.

Trasu zvládnete projít bez větších zastávek do hodiny, ale to by byla škoda. Na cestě je toho spousta k vidění a důkladná prohlídka přilehlých uliček vám zajistí zábavu na celé odpoledne.

Zoologická zahrada

Zoo v Praze patří mnoho let k nejnavštěvovanějším turistickým cílům v celé republice. Zahrada je to opravdu velká a je zde k vidění mnoho druhů zvířat z celého světa. Zajímavostí je také lanovka, která vás vyveze do kopce a zároveň poskytne rozhled na široké okolí.

Tip: Pokud skončíte v zoo brzy, tak si zajděte i do botanické zahrady. Najdete ji hned naproti a i zde objevíte mnoho věcí k prozkoumání.

Žižkovský vysílač

Žižkovský vysílač je nejvyšší stavbou města (216 m) a najdete ji v Mahlerových sadech. Stavba sama o sobě je opravdu velkou dominantou, ale pro spoustě lidem přijde nevkusná. Vyhlídku najdete ve výšce 93 metrů a dopraví vás k ní dva rychlovýtahy. Naskytne se vám 360 stupňový rozhled na město a kochat se jím můžete od rána až do půlnoci.

Petřínská rozhledna

Nejnavštěvovanější rozhlednu Prahy nesmíte také vynechat. Jde o Petřínskou rozhlednu, která je kopií Eiffelovy věže v měřítku 1:5. Protože se nachází ve vyšší nadmořské výšce, tak její vrchol leží ve stejné výšce jako její předloha.

Na vrchol vede 299 schodů a její prohlídku spojte s návštěvou zrcadlového bludiště. Za pěkného počasí se můžete zrelaxovat v přilehlém parku. Pokud vás cesta na rozhlednu zmohla, tak využijte lanovku, která vás vyveze na kopec a zase dolů.

Vyšehrad

Vyšehrad najdeme na skále nad pravým břehem Vltavy. V tomto historickém hradišti jsou pochovány významné osobnosti. Celý areál byl zpřístupněn a od roku 1962 se stal kulturní památkou. Prohlídka Vyšehradu vám zabere klidně celé dopoledne a spojit ji můžete s procházkou podél řeky a návratem do centra pěšky.

Přečtěte si také, jakých Top 5 míst Vysočiny navštívit nebo jakých je 5 TOP českých rozhleden.

Fotografie