Články & návody

Euro palety Brno - EURO palety o rozměrech 1200 x 800 mm.

S.B. Comp. spol. s r.o. - hmoždinky a kotvy do betonu.

Senior Park Hrádek nad Nisou - alternativa pro domov pro seniory Liberec.

Rekvalifikační kurzy Praha - široká nabídka rekvalifikačních kurzů v Praze a okolí. Možnost přidat kurz zdarma.

Zastřešení bazénů Desjoyaux - montáž zastřešení bazénů v Ostravě a okolí.

Joppa Logistics s.r.o - nadrozměrná doprava po ČR i v EU.

MKM Jazyková škola Brno - skupinové jazykové kurzy v centru Brna.

Vinařství Plaček - kupujte víno přímo od vinaře.

Otevreniauta.cz - nouzové otevření auta v Brně a okolí.

Strikanysklolaminat.cz - rekonstrukce bazénů v Brně a okolí.

Plastická chirurgie MUDr. Šárka Stiborová - plastické operace prsou v Brně.

Top 5 míst Vysočiny

  1. Hrad Pernštejn

Hrad Pernštejn se nachází na území katastru městyse Nedvědice. Původní gotická stavba ze 13. století byla několikrát přestavěna. Díky tomu je hrad Pernštejn architektonickým skvostem. Hrad je otevřen veřejnosti a nabízí několik prohlídkových okruhů. Pro děti je určen zážitkový okruh Po stopách bílé paní, kde plní jednoduché úkoly a je přizpůsoben pro rodiny.

Ke hradu se váže několik pověstí, včetně několika o bílé paní. V areálu se nachází prastarý tis, který zde před stavbou hradu zanechal pocestný, který nevěřil, že na skále lze postavit hrad. Uvěří ve chvíli, kdy se jeho hůl zazelená a ta se opravdu zazelenala.

  1. Zelená Hora

Architektonicky jedinečná stavba architekta Jana Blažeje Santiniho – Aichela láká turisty z celého světa. Kostel Jana Nepomuckého na Zelené hoře je natolik zajímavý, že byl zapsán na seznam světového dědictví UNESCO.

Nachází se ve Žďáře nad Sázavou a je dobře dostupný veřejnou dopravou i autem. Jeho návštěvu můžete spojit s prohlídkou zámku a dalších staveb tohoto architekta, které se nachází v okolí. V létě se můžete vykoupat v blízké Pilské nádrži, která nabízí mnoho vyžití pro děti i dospělé.

  1. Devět skal

Devět skal je nejvyšší bod Žďárských vrchů ukrytý v hlubokých lesích. Svým návštěvníkům poskytne krásný výhled na okolní krajinu. Nemusíte se bát žádného náročného výšlapu, přestože jde o nejvyšší bod, tak od nedalekého parkoviště půjdete do mírného kopce a jen posledních pár metrů je náročnější. Odvážnější mohou vylézt až nahoru na skálu, kde je vyhlídka.

V okolí se nachází i další skaliska a zajímavé přírodní úkazy. Nedaleko je také Žákova hora, která je místem mnoha legend a pověstí. Přes Žákovu horu prochází naučná stezka, jejímž výchozím bodem je malá vesnička Cikháj. V okolí najdete pomníčky připomínající partyzány za druhé světové války.

  1. Velké Dářko

Největší rybník Vysočiny Velké Dářko nemůžeme v našem výčtu vynechat. Přestože je rozlohou velké, tak je jeho maximální hloubka pouhé 4 metry.

Rybník je oblíbenou rekreační oblastí obklopen hlubokými lesy. Najdeme jej v katastrálním území obce Polnička, která je jen 10 km od Žďáru nad Sázavou. Je dobře dostupný autem nebo autobusem a v jeho okolí se nachází naučné stezky, bohaté kulturní i sportovní vyžití.

  1. ZOO Jihlava

Menší zoologická zahrada přímo v centru Jihlavy nabízí prohlídky během celého roku. Nachází se v údolí řeky Jihlávky a v areálu je spousta vodních ploch a prohlídková trase je částečně stíněná stromy. Najdeme zde přes 200 druhů zvířat a další atrakce pro děti i dospělé.

Přečtěte si také 5 TOP pražských galerií a 5 TOP míst Jižní Moravy.

Fotografie