Články & návody

Euro palety Brno - EURO palety o rozměrech 1200 x 800 mm.

S.B. Comp. spol. s r.o. - hmoždinky a kotvy do betonu.

Senior Park Hrádek nad Nisou - alternativa pro domov pro seniory Liberec.

Rekvalifikační kurzy Praha - široká nabídka rekvalifikačních kurzů v Praze a okolí. Možnost přidat kurz zdarma.

Zastřešení bazénů Desjoyaux - montáž zastřešení bazénů v Ostravě a okolí.

Joppa Logistics s.r.o - nadrozměrná doprava po ČR i v EU.

MKM Jazyková škola Brno - skupinové jazykové kurzy v centru Brna.

Vinařství Plaček - kupujte víno přímo od vinaře.

Otevreniauta.cz - nouzové otevření auta v Brně a okolí.

Strikanysklolaminat.cz - rekonstrukce bazénů v Brně a okolí.

Plastická chirurgie MUDr. Šárka Stiborová - plastické operace prsou v Brně.

Vybíráme zájezd na víkend - průvodce pro nerozhodné

1. Kam pojedeme?

Víkend nebo prodloužený víkend nenabízejí času nazbyt. Vaše vybraná destinace musí být ve vhodné dojezdové vzdálenosti. V České republice většinou není problém dojet autem kamkoliv. Pokud se rozhodnete pro zahraničí, tak stále můžete jet autem, ale u vzdálenějších cílů se raději poohlédněte po letenkách.

2. Jaký dopravní prostředek

Cesta autem vám dává jisté pohodlí, můžete zastavit prakticky kdekoliv a navštívit i zajímavá místa cestou. Navíc do kufru se vejde spousta věcí a vybavení. Pro ekologické nadšence a minimalisty jsou skvělou volbou cesty autobusem nebo vlakem. Musíte se však spoléhat na jízdní řád.

Letadlo vám umožní navštívit během jednoho víkendu i vzdálenější lokace. Při současných cenách nízkonákladových aerolinek možná zaplatíte za letenky daleko méně než za benzín na přejetí České republiky. Nejlevnější letenky hledejte s dostatečným předstihem a za pár euro objedete prakticky celou Evropu.

3. Pojištění i na víkend

Přestože vyrážíte jen na pár dní, tak nezapomínejte na kvalitní cestovní pojištění do zahraničí. Pokud se budete věnovat adrenalinovým sportům, pojistěte se i na tuto variantu. Adrenalinové sporty můžete mít zahrnuty v klasickém úrazovém pojištění, cestujete-li po Česku, ale raději si tuto skutečnost ověřte ve své smlouvě.

4. S cestovkou nebo na vlastní pěst?

Zájezdy s cestovní kanceláří jsou organizované a máte zde naplánovaný určitý program, který zahrnuje i osobní volno. Někomu může organizovaný výlet vyhovovat, protože nerad plánuje výlety, praktické věci a nechá si vše zařídit od průvodců. V tomto případě je cestovní kancelář skvělá volba.

Pokud však neradi berete ohledy na jiné a trasu si chcete přizpůsobit podle sebe, tak jeďte raději na vlastní pěst. Zastavíte si na místech, které vás opravdu zajímají a pokud se vám nebude chtít jít dále, tak si v klidu dáte kávu nebo jídlo v restauraci.

5. Jak se budeme stravovat?

Stravování na dovolené je důležitým bodem na seznamu. Pokud jedete na víkend úplně bez jídla, tak budete muset zařizovat vše a nakupovat si nebo chodit na jídlo do restaurace, což je pohodlnější, ale dovolenou to poněkud prodraží.

Stravujete-li se v hotelu, tak jste omezeni na určitý čas, kdy se musíte vrátit na jídlo. Na druhou stranu máte vše zařízeno a stravování je v ceně zájezdu. Hned tedy víte, kolik utratíte a jaké máte ještě finanční rezervy.

Přečtěte si také Jak vybrat deskové hry pro nejmenší nebo co obnáší Tradiční desková hra GO.

Fotografie