Články & návody

Euro palety Brno - EURO palety o rozměrech 1200 x 800 mm.

S.B. Comp. spol. s r.o. - hmoždinky a kotvy do betonu.

Senior Park Hrádek nad Nisou - alternativa pro domov pro seniory Liberec.

Rekvalifikační kurzy Praha - široká nabídka rekvalifikačních kurzů v Praze a okolí. Možnost přidat kurz zdarma.

Zastřešení bazénů Desjoyaux - montáž zastřešení bazénů v Ostravě a okolí.

Vinařství Plaček - kupujte víno přímo od vinaře.

Otevreniauta.cz - nouzové otevření auta v Brně a okolí.

Strikanysklolaminat.cz - rekonstrukce bazénů v Brně a okolí.

Plastická chirurgie MUDr. Šárka Stiborová - plastické operace prsou v Brně.

Těmto dietám se raději vyhněte

Jak diety fungují?

Diety nejsou žádná zázračná magie. Vše záleží na dvou základních veličinách. Kalorický příjem a kalorický výdej. Pokud přijímáte více kalorií, než vydáte, tak tloustnete. Pokud je to opačně, tak hmotnost ztrácíte.

Žádná ze zázračných diet tedy nefunguje na daných potravinách nebo jejich kombinaci. Vše záleží na příjmu a výdeji. Protože zázračné diety omezují velké množství potravin, kalorický příjem je na minimu, tak opravdu nějaká kila zhubnete. Žádná dieta však není dlouhodobá a po návratu k normálu vše naberete zpět.

Ovocné diety

Jednou z forem zázračných diet jsou bez pochyby ty ovocné. Ananasová, brusinková nebo jablečná dieta doporučují konzumaci ovoce jako výhradní složky jídelníčku. Pokud se podíváme na obsah živin v ovoci, tak najdeme především vodu a jednoduché cukry. Během dodržování takovéto diety přijímáte extrémně málo kalorií a zejména bílkovin. To vede ke ztrátě svalové hmoty a jojo efektu.

Tukožroutská dieta

Tukožroutská polévka zažila boom v 80. letech, kdy se hromadně šířila prostřednictvím faxů. Byla založena na konzumaci speciální polévky připravené pouze ze zeleniny. Opět jde o dietu chudou na jakékoliv živiny. Během pár dní ztratíte nějaká kila, ale převážnou část z nich tvoří svaly. Pokud nejste zvyklí na konzumaci většího množství zeleniny, tak vás čeká také nadýmání a bolesti břicha.

Různé druhy detoxů

Detox by se dal označit za fenomén dnešní doby. Prakticky jakýkoliv orgán našeho těla potřebuje očistu, alespoň podle marketingových triků firem nabízející tyto produkty. Ve skutečnosti máme v těle celou řadu důmyslných mechanismů na odstranění zplodin. Zařazujeme mezi ně plíce, játra a ledviny. Bez jejich práce by se nám žilo velmi špatně.

Dieta z ráje

Na závěr zmíníme jednu opravdu úsměvnou dietu. Zakládá se na ošálení našich chutí. Jíst můžete prakticky cokoliv, ale ráno vás čeká jedna nepříjemná procedura. Tou je vypití skleničky olivového oleje nebo silného cukrového roztoku. Následující dvě hodiny nesmíte nic pozřít ani čichat k jídlu. Takováto procedura vás údajně zbaví všech chutí na nezdravé potraviny a nedovolí vám sníst příliš mnoho jídla. Zbytek dne můžete sníst prakticky cokoliv. Otázkou je, zda váš žaludek bude schopen něco přijmout.

Přečtěte si také, jak na Hubnutí díky kalorickému deficitu a Hubnutí za pomoci počítání kalorií.

Fotografie