Články & návody

Euro palety Brno - EURO palety o rozměrech 1200 x 800 mm.

S.B. Comp. spol. s r.o. - hmoždinky a kotvy do betonu.

Senior Park Hrádek nad Nisou - alternativa pro domov pro seniory Liberec.

Rekvalifikační kurzy Praha - široká nabídka rekvalifikačních kurzů v Praze a okolí. Možnost přidat kurz zdarma.

Zastřešení bazénů Desjoyaux - montáž zastřešení bazénů v Ostravě a okolí.

Joppa Logistics s.r.o - nadrozměrná doprava po ČR i v EU.

MKM Jazyková škola Brno - skupinové jazykové kurzy v centru Brna.

Vinařství Plaček - kupujte víno přímo od vinaře.

Otevreniauta.cz - nouzové otevření auta v Brně a okolí.

Strikanysklolaminat.cz - rekonstrukce bazénů v Brně a okolí.

Plastická chirurgie MUDr. Šárka Stiborová - plastické operace prsou v Brně.

Hubnutí za pomoci počítání kalorií

Jak počítat kalorie

V hubnutí jde o příjem a výdej. Do příjmu zařazujeme všechny přijaté kalorie i ty tekuté. Do výdeje zase tělesnou aktivitu, sport, bazální metabolismus (energie potřebná pro základní funkce těla) a další. Při vyrovnané bilanci váha zůstává stejná. Našim cílem je mít vyšší výdej než příjem.

Jako první si stanovte váš doporučený denní příjem. Pomoci vám může kalkulačka na internetu, měření na InBody nebo nutriční specialista. Poté si stáhněte do chytrého telefonu aplikaci na počítání kalorií a začněte vyplňovat jednotlivé potraviny a můžete sledovat, kolik ještě můžete sníst.

Komu bude počítání fungovat

Počítání a zapisování kalorií prodlužuje přípravu jídla a spousta lidí u ní nevydrží. Na druhou stranu existují lidé, kterým dělá dobře plnit cíle. Obzvlášť, když je aplikace v telefonu pochválí za splnění denního příjmu.

Pokud víte, že vás počítání kalorií nebude bavit, tak se snažte vydržet alespoň měsíc. Během této doby si osaháte, kolik potravin zhruba máte sníst a porce odhadnete od oka. Žádná kalkulačka vám stejně nikdy není schopna spočítat přijaté kalorie na 100 % přesně, protože i kalorie v jednotlivých kusech ovoce nebo zeleniny se liší.

Tělo není laboratoř!

Nechte tělu dva týdny na vyrovnání se se změnou. Někdo začne ihned ztrácet na váze, pravděpodobně jde o zadržovanou vodu, a motivuje ho to k pokračování. Některým však bude trvat klidně týdny, než se váha pohne. Nestresujte se. Nadbytečná kila jste nepřibrali za dva dny, jejich hubnutí vyžaduje čas.

Pokud i po čtyřech týdnech nehubnete, tak můžete zkusit ubrat kalorie. Dejte si však pozor na nízký příjem. Tělo se na něj snadno adaptuje a zpomalí metabolismus, následně přiberete vše, co jste pracně zhubli.

Žádné tělo není stejné a nechová se jako v laboratorních podmínkách, kde jsme schopni stanovit, jak spálit určitý počet kalorií. K tělu neodmyslitelně patří i hormony, psychika a spánek. Pokud budete mít narušenou jakoukoliv z těchto oblastí, tak se hubnutí zastaví nebo hodně zpomalí.

Co si z článku odnést?

Cesta za zdravým životním stylem je dlouhá, ale rozhodně se vyplatí. Nechtějte po svém těle okamžité zhubnutí a velké sportovní výkony, pokud jste roky tloustli na gauči, tak budete potřebovat více času. Nemusíte začínat se vším najednou. Počítejte kalorie a učte se zdravě jíst. Až si osvojíte zdravé návyky v jídle, tak přidejte pohyb a zaměřte se na psychohygienu. Nezapomeňte, že štíhlé tělo je jen bonus ke zdraví.

Přečtěte si také Vysoká nadváha aneb když chybí sebeláska nebo Počet obézních lidí výrazně vzrůstá. Kde jich najdeme nejvíce?

Fotografie