
Home office na zahradě
Leckteří zaměstnavatelé už dnes nabízejí možnost pracovat na home office. Pokud ne pořád, tak třeba dva či tři dny v týdnu, což je zajímavá možnost zejména pro matky. Na druhou stranu – pokud máte doma dítě nebo dokonce děti, může se home office stát spíš prokletím než benefitem. Doma se klidu nedočkáte, i kdybyste tam měli svou vlastní místnost zřízenou jakožto kancelář. A proto nějaký chytrý člověk, který dost možná řešil stejný problém, vymyslel, že by se dala zařídit zahradní kancelář. Kdo má zahradu, pro toho je to skvělá alternativa.
Práce i děti na zahradě
Můžete sice pracovat na terase nebo pod altánem a při tom dozorovat na zahradě děti. Ale klid stejně neočekávejte, navíc vás může leckdy potrápit počasí, sehnat zásuvku může být nemožné, o Wi-Fi nebo topení nemluvě. Zato pokud máte zahradní kancelář, jste vlastně uvnitř, i když jste venku. A taková zahradní kancelář vypadá různě a každý si ji může postavit, objednat nebo koupit podle svých představ. Může jít o malou stavební buňku, starou maringotku nebo dřevěný domeček původně určený na nářadí. A vyrábějí se už i moduly, které jsou připravované právě jakožto kancelář.
Vše, co potřebujete
Co vám zahradní kancelář nabídne? Především klid – zavřete dveře i okno a nic zvenčí vás neruší. Pokud je teplo, naopak můžete otevřít a jste na čerstvém vzduchu. Máte klasický kancelářský prostor, který můžete naplno využít – stůl, židli, světlo, malé topení, úložné prostory, zásuvku. Výhled máte do přírody, případně si z takové kanceláře pohlídáte potomky dovádějící na zahradě. Když děti máte ve škole, užíváte si naopak pocit z práce v přírodě, která poskytuje všechny benefity kanceláře.
Nutnost připojení
Taková zahradní kancelář je skvělým řešením pro mnoho lidí. Ale aby mohla naplno fungovat, musíte ji při instalaci ještě trochu „doladit“. Zaprvé – zásuvka vám nebude fungovat, pokud ji nepřipojíte k elektřině. Někdy stačí natáhnout prodlužovačku, jindy bude třeba udělat klasické napojení. Pokud byste součástí kanceláře rádi měli i toaletu či umyvadlo, musíte opět řešit vodovodní přípojku či nainstalovat jiný zdroj vody, plus vyřešit odpady (nebo si tam dát třeba chemický záchod). Kdybyste chtěli i malý vařič, je nejlepší ten plynový s malou plynovou bombou. Co se týká připojení k internetu, je ideálním řešením router s Wi-Fi, případně si vytvoříte hotspot. Topení je někdy zabudované, případně dobře poslouží malý přímotop.
Přečtěte si také Celoroční bydlení v maringotce nebo Jak využít stará okna