Články & návody

Euro palety Brno - EURO palety o rozměrech 1200 x 800 mm.

S.B. Comp. spol. s r.o. - hmoždinky a kotvy do betonu.

Senior Park Hrádek nad Nisou - alternativa pro domov pro seniory Liberec.

Rekvalifikační kurzy Praha - široká nabídka rekvalifikačních kurzů v Praze a okolí. Možnost přidat kurz zdarma.

Zastřešení bazénů Desjoyaux - montáž zastřešení bazénů v Ostravě a okolí.

Joppa Logistics s.r.o - nadrozměrná doprava po ČR i v EU.

MKM Jazyková škola Brno - skupinové jazykové kurzy v centru Brna.

Vinařství Plaček - kupujte víno přímo od vinaře.

Otevreniauta.cz - nouzové otevření auta v Brně a okolí.

Strikanysklolaminat.cz - rekonstrukce bazénů v Brně a okolí.

Plastická chirurgie MUDr. Šárka Stiborová - plastické operace prsou v Brně.

Zahradní pracovna je zajímavou alternativou

Home office na zahradě

Leckteří zaměstnavatelé už dnes nabízejí možnost pracovat na home office. Pokud ne pořád, tak třeba dva či tři dny v týdnu, což je zajímavá možnost zejména pro matky. Na druhou stranu – pokud máte doma dítě nebo dokonce děti, může se home office stát spíš prokletím než benefitem. Doma se klidu nedočkáte, i kdybyste tam měli svou vlastní místnost zřízenou jakožto kancelář. A proto nějaký chytrý člověk, který dost možná řešil stejný problém, vymyslel, že by se dala zařídit zahradní kancelář. Kdo má zahradu, pro toho je to skvělá alternativa.

Práce i děti na zahradě

Můžete sice pracovat na terase nebo pod altánem a při tom dozorovat na zahradě děti. Ale klid stejně neočekávejte, navíc vás může leckdy potrápit počasí, sehnat zásuvku může být nemožné, o Wi-Fi nebo topení nemluvě. Zato pokud máte zahradní kancelář, jste vlastně uvnitř, i když jste venku. A taková zahradní kancelář vypadá různě a každý si ji může postavit, objednat nebo koupit podle svých představ. Může jít o malou stavební buňku, starou maringotku nebo dřevěný domeček původně určený na nářadí. A vyrábějí se už i moduly, které jsou připravované právě jakožto kancelář.

Vše, co potřebujete

Co vám zahradní kancelář nabídne? Především klid – zavřete dveře i okno a nic zvenčí vás neruší. Pokud je teplo, naopak můžete otevřít a jste na čerstvém vzduchu. Máte klasický kancelářský prostor, který můžete naplno využít – stůl, židli, světlo, malé topení, úložné prostory, zásuvku. Výhled máte do přírody, případně si z takové kanceláře pohlídáte potomky dovádějící na zahradě. Když děti máte ve škole, užíváte si naopak pocit z práce v přírodě, která poskytuje všechny benefity kanceláře.

Nutnost připojení

Taková zahradní kancelář je skvělým řešením pro mnoho lidí. Ale aby mohla naplno fungovat, musíte ji při instalaci ještě trochu „doladit“. Zaprvé – zásuvka vám nebude fungovat, pokud ji nepřipojíte k elektřině. Někdy stačí natáhnout prodlužovačku, jindy bude třeba udělat klasické napojení. Pokud byste součástí kanceláře rádi měli i toaletu či umyvadlo, musíte opět řešit vodovodní přípojku či nainstalovat jiný zdroj vody, plus vyřešit odpady (nebo si tam dát třeba chemický záchod). Kdybyste chtěli i malý vařič, je nejlepší ten plynový s malou plynovou bombou. Co se týká připojení k internetu, je ideálním řešením router s Wi-Fi, případně si vytvoříte hotspot. Topení je někdy zabudované, případně dobře poslouží malý přímotop.

Personalizace a vlastní design

Jedním z klíčových aspektů zahradní kanceláře je možnost personalizace a vlastního designu. Můžete si vybrat z různých možností, které se liší od malých stavebních buněk až po pohodlné dřevěné domky původně určené na nářadí. Někteří výrobci nabízejí dokonce i modulární řešení, která vám umožní postavit si kancelář na míru. Díky této flexibilitě si můžete vytvořit pracovní prostředí, které odpovídá vašim preferencím a pracovnímu stylu.

Zahrada jako inspirace

Jedním z největších benefitů zahradní kanceláře je to, že se nacházíte v blízkosti přírody. Můžete si vybrat, zda budete pracovat s otevřenými dveřmi, což vám umožní cítit osvěžující vánek a poskytne vám inspiraci, nebo zda budete pracovat u zavřených oken pro klidnější prostředí. Přítomnost zeleně, květin a ptáků může být inspirující a povzbuzující pro vaši produktivitu.

Důležitost správného vybavení

Aby byla zahradní kancelář skutečně funkční, je třeba věnovat pozornost vybavení. Kromě klasických prvků, jako je stůl, židle a úložné prostory, je důležité zajistit elektrické připojení. Pracování bez elektřiny by mohlo být obtížné, takže si zajistěte kvalitní elektrickou instalaci, abyste mohli používat počítač, tiskárnu a další zařízení.

Klimatizace a topení pro pohodlí

Závisí na regionu, kde žijete, ale zahrada může být v létě horká a v zimě chladná. Klimatizace a topení jsou klíčovými prvky, které zajistí, že v kanceláři budete mít stále pohodlnou teplotu. Moderní zahradní kanceláře často obsahují zabudované klimatizační jednotky a topné systémy, což umožňuje optimální pracovní prostředí po celý rok.

Komfort a praktičnost

Zahradní kancelář by měla být nejen pracovním prostředím, ale také místem, kde se cítíte pohodlně. Přemýšlejte o malém kuchyňském koutu, kam si můžete uvařit čerstvou kávu, a dokonce i o vlastním sociálním zařízení, abyste nemuseli chodit zpět do domu. Všechny tyto prvky přispívají k vašemu celkovému komfortu a pohodlí.

Ekologické aspekty

Pokud máte zájem o udržitelnost, můžete zvážit solární panely pro zásobování elektrickou energií nebo další ekologická řešení, která mohou snížit vaši ekologickou stopu.

Přečtěte si také Celoroční bydlení v maringotce nebo Jak využít stará okna

Fotografie