Články & návody

Euro palety Brno - EURO palety o rozměrech 1200 x 800 mm.

S.B. Comp. spol. s r.o. - hmoždinky a kotvy do betonu.

Senior Park Hrádek nad Nisou - alternativa pro domov pro seniory Liberec.

Rekvalifikační kurzy Praha - široká nabídka rekvalifikačních kurzů v Praze a okolí. Možnost přidat kurz zdarma.

Zastřešení bazénů Desjoyaux - montáž zastřešení bazénů v Ostravě a okolí.

Joppa Logistics s.r.o - nadrozměrná doprava po ČR i v EU.

MKM Jazyková škola Brno - skupinové jazykové kurzy v centru Brna.

Vinařství Plaček - kupujte víno přímo od vinaře.

Otevreniauta.cz - nouzové otevření auta v Brně a okolí.

Strikanysklolaminat.cz - rekonstrukce bazénů v Brně a okolí.

Plastická chirurgie MUDr. Šárka Stiborová - plastické operace prsou v Brně.

Celoroční bydlení v maringotce

Jak je to se stavebním povolením

Někteří lidé si mohou myslet, že maringotku je možné dovézt prakticky kamkoli, a tam se napojit na sítě a můžete bydlet. Opak je pravdou. Jde to, pokud si k umístění vyberete pozemek, na kterém už nějaká stavba oficiálně stojí.

Podle stavebního zákona není možné, aby maringotka stála v lese, na poli nebo na louce a byla využívána k trvalému bydlení. Stejně tak není možné maringotku umístit bez souhlasu majitele pozemku, kamkoli si vzpomenete.

Stavebnímu úřadu se ani v tomto případě nevyhnete.

Kolik stojí maringotky?

Cena maringotek se různí dle velikosti a vybavení. Jejich cena se pohybuje od 50 000 a výš. Není tedy divu, že mnoho lidí volí právě tuto alternativu, kdy maringotka činí několik nájmů. Poté platíte pouze vodu a elektřinu a v ojedinělých případech za pozemek. Pozemek lze samozřejmě odkoupit, ale většina lidí volí svobodnější cestu a pozemek si pouze pronajímá. Většinou se jedná o symbolické částky.

Navštívit můžete Jižní Moravu a další zajímavé kouty Česka. Inspiraci najdete v našem článků 5 TOP míst Jižní Moravy.

Co je třeba promyslet, než si pořídím maringotku?

Maringotka s sebou přináší samozřejmě spoustu výhod. Než se ale rozhodnete opravdu poskládat svůj život do pár metrů čtverečních, měli byste si uvědomit následující věci.

Pokud uvažujete o maringotce, měli byste si být alespoň trochu blízcí s přírodou. Někdo, kdo má rád město a přírodou pohrdá, nebude s tímto stylem života nikdy spokojen. Nenechte se také unáhlit vidinou krásného léta, kdy popíjíte sklenku červeného před svou maringotkou a díváte se na hvězdnou oblohu nad vámi. Zamyslete se nad zimními měsíci. Musíte například odhrnovat pravidelně sníh, aby vás nezasypal. Dnes mají některé maringotky z tohoto důvodu i dveře výš a se schody. Maringotka je také velmi malý prostor a tak vám dlouhé zimní večery mohou připadat ještě delší. Hrát můžete třeba šachy. U některých párů se také může dostavit takzvaná ponorka z nedostatku soukromí. Většina maringotek neobsahuje oddělené místnosti a tak je soukromí téměř nulové.

Ekologická architektura?

V poslední době, kdy se lidé začali zajímat více o ekologii a souznění s přírodou, zvedla se i obrovská poptávka po maringotkách. Maringotky jsou totiž nejčastěji vyráběny ze dřeva, a tudíž za sebou zanechávají menší uhlíkovou stopu než cihly, ze kterých se běžně staví obytné domy. Lidé v těchto obytných domech také často topí dřevem a nevzniká tak škodlivý smog, jako při topení uhlím.

Fotografie