Články & návody

Euro palety Brno - EURO palety o rozměrech 1200 x 800 mm.

S.B. Comp. spol. s r.o. - hmoždinky a kotvy do betonu.

Senior Park Hrádek nad Nisou - alternativa pro domov pro seniory Liberec.

Rekvalifikační kurzy Praha - široká nabídka rekvalifikačních kurzů v Praze a okolí. Možnost přidat kurz zdarma.

Zastřešení bazénů Desjoyaux - montáž zastřešení bazénů v Ostravě a okolí.

Joppa Logistics s.r.o - nadrozměrná doprava po ČR i v EU.

MKM Jazyková škola Brno - skupinové jazykové kurzy v centru Brna.

Vinařství Plaček - kupujte víno přímo od vinaře.

Otevreniauta.cz - nouzové otevření auta v Brně a okolí.

Strikanysklolaminat.cz - rekonstrukce bazénů v Brně a okolí.

Plastická chirurgie MUDr. Šárka Stiborová - plastické operace prsou v Brně.

5 TOP míst Jižní Moravy

Pálavské kopce

Pálavské kopce nebo oficiálně Chráněná krajinná oblast Pálava, kterou najdete v severozápadním výběžku Panonské nížiny, obklopuje Mikulov, kde lze navštívit galerii Závodný a řadu dalších malých vinařských městeček a vesnic.

V kopcích najdete hned několik zřícenin včetně Sirotčího hrádku a Dívčích hradů. V těchto místech roste zajímavá vegetace nazývaná krasovou lesostepí. Jedná se o řadu zajímavých suchomilných travin a dalších rostlin.

Moravský Krumlov

Moravský Krumlov se může pyšnit řadou památek a skvostných výhledů. Město je umístěno v meandru řeky Svratky. Jeho dominantou je náměstí obklopené poválečnými budovami a kousek od náměstí je zámek, který je nyní v rekonstrukci. Návštěvníci můžou už teď navštívit Slovanskou Epopej Alfonse Muchy. Zámek byl postaven již v 13. století jako hrad a v 17. století došlo k jeho přestavbě do nynější podoby. Při vstupu lze vidět kašnu a nádvoří lemované koňskými stájemi. Zámek je obklomen zámeckým parkem v anglickém stylu.

Na kopci nad městem se tyčí kaple svatého Floriána. Legenda praví, že zde jel šlechtic na koni, v mlze a kůň odmítl pokračovat – zastavil se těsně u srázu. Šlechtic zde na památku této události nechal vybudovat kapli. Další legenda říká, že je pod kaplí točité schodiště vedoucí do kostela ve městě.

V Moravském Krumlově najdeme také židovský hřbitov. Okolí města zdobí rokytenské slepence.

Lednicko-valtický areál

Jedná se o historický unikát, který najdeme na seznamu UNESCO. Jeho rozloha je téměř 300 kilometrů čtverečních. Je řazen mezi největší evropské parky. Vedle zámku najdou návštěvníci v areálu umělou zříceninu Janova hradu a řadu dalších památek.

Dolní Kounice

Dolní Kounice se mohou pyšnit jedinečnou památkou – zříceninou kláštera Rosa Coeli, kam ročně zavítá řada turistů hledajících historická místa i ti, kteří se zajímají o spiritualitu. Místo, kde je klášter postaven, má údajně silnou energii. V překladu zní jeho jméno Růže nebes. Založen byl v roce 1181.

Najdeme zde také hrad a zámek. Stavba vznikala především ve 14. a 16. století. Původně hrad a později zámek prošel pod rukama řadou majitelů. Vedle Drnovských z Drnovic to byli Dietrichštejnové a Herbersteinové. Území prošlo také mnoha válkami.

Obě památky lze navštívit prostřednictvím prohlídek.

Znojemské podzemí

Znojemské podzemí, jedna z hlavních atrakcí Znojma, se může pyšnit titulem největšího podzemí v České Republice. V některých místech má až 4 patra a je dlouhé 27 km. Při vstupu se návštěvníci setkají s několika „průchody,“ kde si mohou vyzkoušet, jak malými otvory jsou ochotni se protahovat. Pro někoho je pohodlná vzpřímená chůze, jinému nevadí se plazit po břiše úzkým prostorem. Záleží na každém.

Zaujal vás náš článek? Přečtěte si také náš příspěvek Temný turismus nabírá na popularitě.

Fotografie