Články & návody

Euro palety Brno - EURO palety o rozměrech 1200 x 800 mm.

S.B. Comp. spol. s r.o. - hmoždinky a kotvy do betonu.

Senior Park Hrádek nad Nisou - alternativa pro domov pro seniory Liberec.

Rekvalifikační kurzy Praha - široká nabídka rekvalifikačních kurzů v Praze a okolí. Možnost přidat kurz zdarma.

Zastřešení bazénů Desjoyaux - montáž zastřešení bazénů v Ostravě a okolí.

Joppa Logistics s.r.o - nadrozměrná doprava po ČR i v EU.

MKM Jazyková škola Brno - skupinové jazykové kurzy v centru Brna.

Vinařství Plaček - kupujte víno přímo od vinaře.

Otevreniauta.cz - nouzové otevření auta v Brně a okolí.

Strikanysklolaminat.cz - rekonstrukce bazénů v Brně a okolí.

Plastická chirurgie MUDr. Šárka Stiborová - plastické operace prsou v Brně.

Jak vybrat šaty na ples

Šaty z půjčovny

Skvělá cesta k přepychovým šatům je půjčovna, kde si můžete vybrat na každou akci jiný kousek. V každém větším městě najdete hned několik půjčoven šatů. Některé se specializují na svatební šaty, jiné na nadměrné velikosti a jinde najdete od každého něco.

Do půjčovny vyrazte s dostatečným časovým předstihem, protože v plesové sezóně nemusí být všechny šaty dostupné. Máte velkou šanci, že najdete přesně to, co hledáte. A pokud nenajdete v první půjčovně, tak můžete navštívit i další.

Velká výhoda je také možnost úprav. Obsluha vás změří a na den zápůjčky budou šaty připraveny ve zkrácené verzi nebo popošitým zapínáním. Půjčení šatů vyjde levněji než nákup nových, ale i tak si připravte obnos v řádu tisíců korun v závislosti na lokalitě a náročnosti šatů.

Koupě šatů

Pokud nejste častými návštěvníky plesů a vystačíte si s jedněmi nebo dvěma šaty, které budete střídat, tak směle do nákupu. Ten si však pečlivě zvažte. Plesové a společenské šaty nejsou levná záležitost a investice by měla být promyšlená.

Zaměřte se především na nadčasové kousky. Černé šaty a neutrální barvy, které lze oživit doplňky můžete nenásilně obměňovat. Nezapomeňte na dobře padnoucí lodičky a kabelku. Ty dokážou pozvednout každé šaty.

Nákup šatů také nenechávejte na poslední chvíli. Nejběžnější konfekční velikosti bývají rychle vyprodané. Na výběr máte klasické značkové obchody nebo butiky se společenskými oděvy. Zabrousit můžete také k návrhářce či švadleně a nechat si ušít šaty přímo na míru.

Šaty pro každou postavu

Pokud máte netypickou postavu nebo se necítíte ve svém těle dobře, tak nemějte obavy. Na každou postavu lze najít lichotivé šaty. Snažte se vždy držet zásady, že podtrhnete přednosti a zakryjete nedokonalosti.

Barva šatů dokáže udělat divy. Pořiďte si šaty lahodící vaší barevné typologii a nechte vyniknout barvu vašich očí nebo vlasů. Blondýnkám vždy sluší modrá nebo červená barva. Brunetky zase zazáří v zelené nebo vínové.

Vyberte si šaty ve, kterých se cítíte dobře. I když vás obsluha či kamarádka přesvědčuje, že vypadáte skvěle, tak dejte na svůj vlastní pocit. Budete-li se v šatech cítit nepříjemně, tak se budete ošívat, hrbit a nezazáříte. Když se však cítíte dobře, tak se ponesete jako královna a toho si ostatní lidé všimnou.

Přečtěte si také Historie jeansů aneb stále in nebo Výroba ekologických kosmetických tamponů.

Fotografie