Články & návody

Euro palety Brno - EURO palety o rozměrech 1200 x 800 mm.

S.B. Comp. spol. s r.o. - hmoždinky a kotvy do betonu.

Senior Park Hrádek nad Nisou - alternativa pro domov pro seniory Liberec.

Rekvalifikační kurzy Praha - široká nabídka rekvalifikačních kurzů v Praze a okolí. Možnost přidat kurz zdarma.

Zastřešení bazénů Desjoyaux - montáž zastřešení bazénů v Ostravě a okolí.

Joppa Logistics s.r.o - nadrozměrná doprava po ČR i v EU.

MKM Jazyková škola Brno - skupinové jazykové kurzy v centru Brna.

Vinařství Plaček - kupujte víno přímo od vinaře.

Otevreniauta.cz - nouzové otevření auta v Brně a okolí.

Strikanysklolaminat.cz - rekonstrukce bazénů v Brně a okolí.

Plastická chirurgie MUDr. Šárka Stiborová - plastické operace prsou v Brně.

Elektrokoloběžky jsou trendem dneška

Moderní vozítka

Koloběžky byly oblíbenou zábavou dětí a teenagerů už odedávna. Ti méně zdatní na nich jen jezdili, ti šikovnější se na nich naučili i skákat a dělat různé triky. Ale abyste na koloběžce potkali dospělého, to byla spíš výjimka. Dnes je to ale úplně jinak. Běžné koloběžky sice zůstaly parketou dětí, ale dospělí se zhlédli v elektrických koloběžkách. Jezdí na nich čím dál víc lidí, používají je k pojezdům po městě, cestě do práce, jízdě do školy a tak dále.

Tato moderní vozítka se stala ideálním řešením pro dopravu ve městě, kde jsou často přetížené silnice, kolony a kde jsou hromadné dopravní prostředky narvané k prasknutí. Proč tedy pohodlně a rychle neprojet na svižné a příjemné elektrokoloběžce?

Výhody elektrokoloběžek

Nejspíš už jste elektrokoloběžky ve svém okolí zaregistrovali, potkáváte je ve městě a vídáte na nich mladší i starší lidi. Ale třeba stále přemýšlíte, proč si takovou koloběžku pořídit a v čem by pro vás byla výhodná. Faktem je, že koloběžky mají pro své uživatele celé spektrum výhod. A když je pečlivě zvážíte, třeba dospějete k rozhodnutí, že by se vám nějaká ta elektrická koloběžka také možná hodila.

Ekologie

Elektrokoloběžky jsou zaprvé velmi šetrné k životnímu prostředí. Mají elektromotor, takže nevypouštějí do ovzduší žádné emise. To znamená, že pokud je upřednostníte před svým autem, pomůžete snížit úroveň znečištění ve vašem městě.

Nízké provozní náklady

Elektrokoloběžky jsou relativně levné (oproti autům, ale i jiným podobně malým dopravním prostředkům jako jsou skútry či motorky nebo elektrokola) a mají nízké provozní náklady. Nepotřebují benzin ani jiné palivo, jen elektřinu. Stačí tedy jen si je doma nebo třeba v práci jednou za čas dobít a jejich baterie pak funguje dál.

Pohodlí

Lidstvo už notně zlenivělo, takže leckdo objíždí nákupy, adminstrativní záležitosti, úřady, lékaře a další autem. To je nejen neekologické, ale také finančně náročné. Ale na to, abychom jezdili MHD nebo chodili pěšky (nebo dokonce jezdili na kole) jsme obvykle moc pohodlní a bojíme se, že by nám to zabralo zbytečně moc času. Elektrokoloběžky umějí jezdit nečekaně svižně, snadno projedou i „zasekanou“ dopravou, všude se vejdou a všude dostanou. Jsou přitom nejen ekonomickým, ale i pohodlným řešením. A zejména na krátké vzdálenosti jsou úplně úžasným pomocníkem.

Bezpečnost

Elektrokoloběžky mohou být  velmi bezpečné, ale musíte k tomu zapojit i svůj mozek. Na silnici a v husté dopravě na nich riskujete život. Na chodnících zase můžete ohrozit chodce. Proto je potřeba najít si vždy trasu, která je bezpečná. Je nutné mít ochrannou helmu a ideálně i nějaký typ chráničů na ruce a třeba i kolena.

Přečtěte si také 5 tipů, jak ušetřit při nákupu letenek nebo Cestování vlakem s dětmi.

Fotografie