Články & návody

Euro palety Brno - EURO palety o rozměrech 1200 x 800 mm.

S.B. Comp. spol. s r.o. - hmoždinky a kotvy do betonu.

Senior Park Hrádek nad Nisou - alternativa pro domov pro seniory Liberec.

Rekvalifikační kurzy Praha - široká nabídka rekvalifikačních kurzů v Praze a okolí. Možnost přidat kurz zdarma.

Zastřešení bazénů Desjoyaux - montáž zastřešení bazénů v Ostravě a okolí.

Joppa Logistics s.r.o - nadrozměrná doprava po ČR i v EU.

MKM Jazyková škola Brno - skupinové jazykové kurzy v centru Brna.

Vinařství Plaček - kupujte víno přímo od vinaře.

Otevreniauta.cz - nouzové otevření auta v Brně a okolí.

Strikanysklolaminat.cz - rekonstrukce bazénů v Brně a okolí.

Plastická chirurgie MUDr. Šárka Stiborová - plastické operace prsou v Brně.

Cestování vlakem s dětmi

Přeprava kočárku

Většina maminek se nejvíce během cesty obává o přepravu kočárku. Manipulace s ním je obtížná, protože je těžký a některé kočárky jsou také velmi široké. Ne všude jezdí nízkopodlažní soupravy a představa vynášení kočárku do vlaku je velmi nepříjemná.

Naštěstí v každém vlaku jezdí průvodčí, který vám s kočárkem pomůže a ve větších stanicích je také výpravčí, tak se nemusíte obávat, že si budete muset pomoct sama. V chodbičce je na kočárek spousta místa a některé vagony nebo kupé jsou přímo uzpůsobeny na přepravu kočárků.

Dokonce se nemusíte bát, že se s kočárkem nevejdete. Pokud necestujete ve špičce, tak je ve vlaku spousta místa a pokud by byl přeci jenom problém, tak mají podle přepravního řádu některých společností přednost maminky s kočárky před přepravou cyklistů s koly.

Je vlak pro děti pohodlný?

Pokud máte dítě ještě v kočárku, tak jej můžete nechat v chodbičce a s miminkem se přesunout na sedadlo nebo do kupé. Větší děti ocení volnost pohybu. Rodiče však musí dohlédnout na bezpečnost a mírnit děti, aby nerušily ostatní cestující.

Dálkové soupravy některých přepravců mají vyhrazeny vozy přímo pro matky s dětmi, kde mají cestující s malými dětmi přednost. Tyto vozy jsou vybaveny také přebalovacím pultem, takže nemusíte přebalovat dítě na sedadle. Ve vagonu pro matky s dětmi navíc vaše děti nebudou rušit ostatní cestující.

Sedadla ve vlaku jsou velká a je zde také pult, kam si dítě může odložit pití nebo hračky. Během cesty se tedy může i zabavit. Pokud je dítě unavené a ve vlaku je dostatek míst, tak není problém sundat dítěti boty a položit jej na sedačky, aby se mohlo prospat.

Finanční náročnost

Srovnáme-li finanční náklady s cestováním autem, tak samozřejmě vítězí vlak. Nad automobilem mimochodem zvítězí prakticky jakákoliv veřejná doprava. Na druhou stranu je však auto samozřejmě pohodlnější, protože vás dopraví až na místo určení a zastávky děláte podle sebe. Pokud srovnáváme vlak a autobus, tak nás cena vyjde relativně podobně.

Přeprava kočárků je ve vlaku zcela zdarma a sleva je také na dětské jízdné, což je skvělá zpráva. Vlaky zajíždí i do velmi zajímavých turistických cílů, takže si můžete naplánovat výlet vlakem a ušetřit spoustu peněz oproti cestám autem. Pro většinu dětí je také cesta vlakem velké dobrodružství a byla by škoda je ochudit.

Přečtěte si také První cesta letadlem nebo Elektromobily a nabídka současného trhu.

Fotografie