Články & návody

Euro palety Brno - EURO palety o rozměrech 1200 x 800 mm.

S.B. Comp. spol. s r.o. - hmoždinky a kotvy do betonu.

Senior Park Hrádek nad Nisou - alternativa pro domov pro seniory Liberec.

Rekvalifikační kurzy Praha - široká nabídka rekvalifikačních kurzů v Praze a okolí. Možnost přidat kurz zdarma.

Zastřešení bazénů Desjoyaux - montáž zastřešení bazénů v Ostravě a okolí.

Joppa Logistics s.r.o - nadrozměrná doprava po ČR i v EU.

MKM Jazyková škola Brno - skupinové jazykové kurzy v centru Brna.

Vinařství Plaček - kupujte víno přímo od vinaře.

Otevreniauta.cz - nouzové otevření auta v Brně a okolí.

Strikanysklolaminat.cz - rekonstrukce bazénů v Brně a okolí.

Plastická chirurgie MUDr. Šárka Stiborová - plastické operace prsou v Brně.

5 tipů, jak ušetřit při nákupu letenek

Nakupujte ve správný čas

První a nejdůležitější pravidlo je nákup ve správný čas. Ceny letenek rozhodně nepodléhají last minute nabídkám a nákup na poslední chvíli vás rozhodně přijde dráž. U evropských letů se poohlédněte po letence s předstihem 2 -3 měsíce. Pokud se chystáte vydat do exotických zemí nebo za oceán, tak levné letenky hledejte klidně 10 měsíců dopředu.

Buďte flexibilní

U levných letenek musíte být flexibilní a umět se přizpůsobit. Většinou nemůžete počítat s tím, že přesně v termínu vaší týdenní dovolené seženete letenky za pusinku do super destinace. Ne každý zaměstnavatel je benevolentní k takovýmto změnám, ale mějte vždy rezervu plus mínus 5 dní k termínu odletu.

Většina letenek je levnější v méně exponované dny, proto vybírejte všední dny uprostřed týdne. Opět se může vyskytnout výjimka, proto buďte připraveni na případnou změnu odletu.

Vyhněte se žádaným termínům

Začátek letních prázdnin v Německu, díkůvzdání v Americe, návrat na Vánoce domů. To vše a ještě mnoho dalších termínů výrazně zdražuje ceny letenek. Letecké společnosti mají moc dobře vypozorované, kdy jsou jaké lety vytížené a přesně v tyto dny, zvýší cenu. Nemusíte samozřejmě znát svátky ve všech zemích světa, ale udělejte si před nákupem menší průzkum.

Zvažte odlet z jiného letiště

Netrvejte striktně na odletu z České republiky. Máte-li vysněnou dovolenou určitou destinaci, tak se poohlédněte i po jiných letištích. Nízkonákladové společnosti létají na větší letiště a nabízí velmi zajímavé ceny. Zkuste se podívat na Vídeň, Krakov nebo Mnichov. Velká letiště vám také otevřou nové destinace.

Využijte chytré aplikace

Byla by škoda nevyužít techniku. Na internetu najdete spoustu stránek, které srovnávají ceny letenek a prakticky každý den zveřejňují nové nabídky. Nastavte si notifikaci na několika stránkách nebo hlídacího psa přímo na stránkách letecké společnosti.

Existují také chytré aplikace, které vás přímo přesměrují na vybranou leteckou společnost, a můžete udělat ihned rezervaci. Ostatně nakupování od dopravce je bezpečnější, protože případné problémy řešíte přímo s poskytovatelem a nemusíte jednat s třetí stranou, která má své vlastní podmínky.

Přečtěte si také článek První cesta letadlem nebo jak na Cestování vlakem s dětmi.

Fotografie