Články & návody

Euro palety Brno - EURO palety o rozměrech 1200 x 800 mm.

S.B. Comp. spol. s r.o. - hmoždinky a kotvy do betonu.

Senior Park Hrádek nad Nisou - alternativa pro domov pro seniory Liberec.

Rekvalifikační kurzy Praha - široká nabídka rekvalifikačních kurzů v Praze a okolí. Možnost přidat kurz zdarma.

Zastřešení bazénů Desjoyaux - montáž zastřešení bazénů v Ostravě a okolí.

Joppa Logistics s.r.o - nadrozměrná doprava po ČR i v EU.

MKM Jazyková škola Brno - skupinové jazykové kurzy v centru Brna.

Vinařství Plaček - kupujte víno přímo od vinaře.

Otevreniauta.cz - nouzové otevření auta v Brně a okolí.

Strikanysklolaminat.cz - rekonstrukce bazénů v Brně a okolí.

Plastická chirurgie MUDr. Šárka Stiborová - plastické operace prsou v Brně.

5 tipů, jak zútulnit obývací pokoj

  1. Řekněte to obrazem

Obrazy jsou klasickým příkladem, jak můžete jedním doplňkem naprosto změnit rytmus celého místa. Moderní obrazy s abstraktními vzory snadno vytvoří neotřelý interiér. Do klasických interiérů se hodí minimalistické malby nebo fotografie.

S vlastními fotografiemi buďte opatrní. Možná chcete ukázat světu, jak máte skvělou rodinu, ale nadživotní fotka vašeho manžela na pláži shlížející na hosty vypadá přinejmenším znepokojivě.

  1. Rozjeďte to ve stylu scandi

Severský styl scandi je v současnosti velmi moderní. Základem všeho jsou světlé barvy, které rozzáří i tmavé dny. Přidejte přírodní doplňky, zelené květiny v květináčích. Na sedačku položte huňatou deku a přidejte polštáře v kontrastních barvách.

Snažte se doma vytvořit kousek hygge (dánský výraz označující hřejivost v každém okamžiku). Není nic krásnějšího než pokoj, který vás po příchodu z práce obejme. Hřejivá dečka, mušličky z dovolené, vůně v difuzéru nebo fotografie vaší rodiny vytvoří to pravé hygge i ve vašem domě.

  1. Televize není střed vesmíru

Spousta lidí má tendence stavět televizi na ústřední místo v obývacím pokoji. Jakmile někdo přijde, tak jako první věc uvidí televizi. Televize jako středobod obývacího pokoje ukazuje vaše hodnoty. Sledování obrazovky je pro vás natolik důležité, že jí dáváte čestné místo v nejdůležitějším pokoji.

Nemusíte mít televizi nutně schovanou ve skříni. Postarejte se, aby byla důmyslně odvedena pozornost a přesto sledování obrazovky zůstalo pohodlné.

  1. Zeleň se hodí všude

Zelená barva uklidňuje. Ordinace lékařů jsou často vymalovány na zeleno, aby dodávali klid svým návštěvníkům. Natřete jednu zeď v obývacím pokoji na zeleno nebo přidejte několik vkusných polštářů v odstínu královské zelené a užívejte si oázy klidu u vás doma.

Zelené rostliny fungují stejně jako zelená barva a jako velké plus čistí vzduch. Pokud se vám o rostliny nechce starat, tak si pořiďte méně náročné druhy jako je například fíkus. Umělé rostliny jsou sice zelené, ale neprokážou vám stejně dobrou práci jako živé rostliny.

Tip: Květiny umístěte do zdobeného květináče, který ladí se zbytkem pokoje. Nádoba na rostlinu bude dalším vkusným doplňkem do interiéru.

  1. Rozsviťte svůj obývák

V obývacím pokoji trávíme i večery a na práci chceme dobře vidět. Krom lustru osvěcujícího celou místnost hřejivým světlem přidejte stojací lampu nebo bodové osvětlení na čtení. Snadno můžete kontrolovat míru osvětlení.

Uvažujte o investici do žárovek měnících světlo. Modré osvětlení stojí za problémy se spánkem, protože rozhazuje naše biorytmy. Minimálně dvě hodiny před spaním přepněte světlo do červeného spektra, které dá našemu mozku signál, že je čas jít spát.

Přečtěte si také naše články Celoroční bydlení v maringotce a Jak využít stará okna.

Fotografie