Články & návody

Euro palety Brno - EURO palety o rozměrech 1200 x 800 mm.

S.B. Comp. spol. s r.o. - hmoždinky a kotvy do betonu.

Senior Park Hrádek nad Nisou - alternativa pro domov pro seniory Liberec.

Rekvalifikační kurzy Praha - široká nabídka rekvalifikačních kurzů v Praze a okolí. Možnost přidat kurz zdarma.

Zastřešení bazénů Desjoyaux - montáž zastřešení bazénů v Ostravě a okolí.

Joppa Logistics s.r.o - nadrozměrná doprava po ČR i v EU.

MKM Jazyková škola Brno - skupinové jazykové kurzy v centru Brna.

Vinařství Plaček - kupujte víno přímo od vinaře.

Otevreniauta.cz - nouzové otevření auta v Brně a okolí.

Strikanysklolaminat.cz - rekonstrukce bazénů v Brně a okolí.

Plastická chirurgie MUDr. Šárka Stiborová - plastické operace prsou v Brně.

5 TOP pražských galerií

Veletržní palác a muzeum Kampa

Nejste nadšenci starého umění? Baroko, Renesance či Gotika vám nic neříkají? Holdujete spíš modernímu umění? Potom je tato galerie pro vás ta správná volba. Veletržní palác se nachází v Praze 7 a uvidíte v něm spoustu umění od 19. století po současnost. Najdete tam jména jako Pablo Picasso, Georges Braque, Auguste Renoir, Vincent van Gogh, Gustav Klimt a mnoho dalších. Po prohlídce můžete navíc rozjímat nad šálkem lahodné kávy z nedaleké kavárny Café jedna.

Galerie Rudolfinum & Leica Gallery

Opět neupustíme od současného umění, které je k vidění i v Galerii Rudolfinum & Leica Gallery, která se zabývá také výstavami současného umění. Zaměřuje se na prezentaci současného zahraničního, ale i českého umění. Mimo prohlídek je v nabídce i klub Rudolfinum, kde si můžete vybrat ze sedmi typů členství a zažívat tak to, co jako běžný návštěvník nemůžete. V nabídce je například potkávání se s umělci, autogramiády a mnoho dalších aktivit spojených s členstvím.

Galerie Věda a umění

Galerii Věda a umění naleznete v Praze 1. Galerie byla založena v roce 1890 díky podpoře českého architekta a stavitele Josefa Hlávky. Tato galerie nabízí velké množství projektů ve snaze přiblížit českou vědu a umění veřejnosti. Návštěvníci galerie tak mají jedinečnou příležitost poznávat nejen jednotlivé druhy umění, ale také pronikat do tajů vědy prostřednictvím naučných expozic. V galerii se mohou také návštěvníci či školy zúčastňovat pravidelně vytvářených naučných programů a soutěžit o skvělé ceny. Školy a velké skupinky mají navíc speciální ceny.

Galerie SmetanaQ

Galerie SmetanaQ se nachází na Praze 1. Centrum umění a designu na pražském Smetanově nábřeží se nachází na místě bývalé Galerie Zdeňka Sklenáře, kterou zlikvidoval výbuch plynu v sousedním domě, a díky tomu se přestěhovala.

Po příchodu či odchodu z galerie se můžete zastavit nad šálkem kávy v přízemí galerie. Najdete tam také obchod s českým designem. Kromě výstav se v této budově konají také módní přehlídky, workshopy a projekty samotné galerie pro návštěvníky a studenty.

Fox Gallery

Fof Gallery je místo, které se od svého založení, snaží motivovat lidi k bližšímu vztahu s českým uměním, architekturou a designem obecně a inspiruje k návštěvě jiných galerií. Jako jedna z mála galerií se může chlubit i vlastním časopisem, který najdete pravidelně každý měsíc na webových stránkách galerie nebo pod pseudonymem Foxmag.

Zaujal vás článek? Další tipy kam vyrazit za kulturou najdete v článcích 5 TOP míst Jižní Moravy a Temný turismus nabírá na popularitě.

 

Fotografie