Články & návody

Euro palety Brno - EURO palety o rozměrech 1200 x 800 mm.

S.B. Comp. spol. s r.o. - hmoždinky a kotvy do betonu.

Senior Park Hrádek nad Nisou - alternativa pro domov pro seniory Liberec.

Rekvalifikační kurzy Praha - široká nabídka rekvalifikačních kurzů v Praze a okolí. Možnost přidat kurz zdarma.

Zastřešení bazénů Desjoyaux - montáž zastřešení bazénů v Ostravě a okolí.

Joppa Logistics s.r.o - nadrozměrná doprava po ČR i v EU.

MKM Jazyková škola Brno - skupinové jazykové kurzy v centru Brna.

Vinařství Plaček - kupujte víno přímo od vinaře.

Otevreniauta.cz - nouzové otevření auta v Brně a okolí.

Strikanysklolaminat.cz - rekonstrukce bazénů v Brně a okolí.

Plastická chirurgie MUDr. Šárka Stiborová - plastické operace prsou v Brně.

Odstranění vlhkého zdiva

Odstranění vlhkého zdiva

Efektivní vysoušení stěn je složitý a zdlouhavý proces, proto mu musí předcházet zjištění a odstranění příčin vlhkosti, z nichž nejčastější je tlak a pronikání zemní vlhkosti do základu v důsledku chybějící izolace nebo její špatný stav.

Vlhké zdivo

Základ budovy zajišťuje stabilitu konstrukce a má chránit budovu před tlakem vlhkosti ze země, což ne vždy platí. Základové zóny stavebních konstrukcí spolu se zdmi na nich postavenými mohou být zatíženy zemními vrstvami a vlhkostí, které při absenci hydroizolačních ochran ničí stěny budov. Pohled na vlhké zdi není nic neobvyklého.

O úspěšnosti sušících prací rozhoduje správné fungování poskytovaných bezpečnostních opatření. Mělo by především spočívat v údržbě systémů odvodu dešťové vody ze střechy, teras a přilehlého prostoru objektu, udržování průchodnosti drenáže, průběžné účinnosti ventilačního systému místností, kontrole mykologického stavu apod. I jeden z výše uvedených faktorů může zabránit trvalému vysoušení zařízení na očekávané úrovni. Existuje mnoho metod, jak odstranit vlhkost ze stěn a chránit před její opětovnou emisí. Obecně lze říci, že se jedná o přirozené a umělé (invazivní i neinvazivní) metody.

U invazivních metod se zabýváme mj. sušením mechanickými technikami. Toto jsou metody, které používáme. Také používáme metody velmi šetrné jako například chemické injektáže.

Odstranění vlhkého zdiva metodou HW-systém

Mechanické techniky se používají v cihlových a kamenných budovách nebo v budovách, kde byly materiály smíchány, ale mají vodorovné spáry. 1 metr dlouhé (nebo o něco delší) mezery jsou vytvořeny ve stěně a vyplněny speciální izolací, například polyethylenovou fólií, laminátem nebo sklolaminátem).

Techniky vstřikování – injektáže lze rozdělit na vertikální a horizontální. Pro vertikální injektáže se používají speciální hydrofobní materiály, ale i specializované malty nebo omítky. Při horizontálních se však vytvářejí horizontální hydrofobní blokády - chemické clony.

Jednou z možností je odstranění vlhkého zdiva metodou HW-systém. Jedná se o původní rakouský patent. V současné době si je možné vybírat hned z několika systémů, díky kterým dojde ke 100 % vysušení zdiva. Metoda HW-SYSTÉM se zakládá na principu zarážení či zatloukání nerezových plechů z tvrzené ušlechtilé oceli o amplitudě vlnění 5 mm do zdiva. V případě tohoto způsobu vysoušení zdiva nedochází k narušení statiky, jako tomu může být u řešení v podobě podřezání vlhkého zdiva. Nedochází k posunu zdiva, ani k jeho opětovnému usazování. Jedná se o velmi bezpečnou a spolehlivou metodu.

Fotografie