Články & návody

Euro palety Brno - EURO palety o rozměrech 1200 x 800 mm.

S.B. Comp. spol. s r.o. - hmoždinky a kotvy do betonu.

Senior Park Hrádek nad Nisou - alternativa pro domov pro seniory Liberec.

Rekvalifikační kurzy Praha - široká nabídka rekvalifikačních kurzů v Praze a okolí. Možnost přidat kurz zdarma.

Zastřešení bazénů Desjoyaux - montáž zastřešení bazénů v Ostravě a okolí.

Joppa Logistics s.r.o - nadrozměrná doprava po ČR i v EU.

MKM Jazyková škola Brno - skupinové jazykové kurzy v centru Brna.

Vinařství Plaček - kupujte víno přímo od vinaře.

Otevreniauta.cz - nouzové otevření auta v Brně a okolí.

Strikanysklolaminat.cz - rekonstrukce bazénů v Brně a okolí.

Plastická chirurgie MUDr. Šárka Stiborová - plastické operace prsou v Brně.

Proč začínají elektrokola zaplavovat města?

Zatímco někteří o elektrokolech tvrdí, že se jedná o zbytečný výmysl, jejich uživatelé je považují za skvělou volbu. Elektrokola začínají hromadně zaplavovat města a pokud bude jejich popularita pokračovat, mohou se v budoucnu stát jedním z nejvyužívanějších dopravních prostředků ve městech.

Není potřeba řidičský průkaz

Při řízení elektrokol není řidičský průkaz zapotřebí. Jedná se o velkou výhodu pro každého, kdo si řidičský průkaz nikdy neudělal nebo pro každého, kdo si ho ani udělat nemůže, například kvůli nízkému věku. V elektrokolech je sice motor, ale nejsou považovány za běžné motorové dopravní prostředky. Stejně tak jako běžný cyklista, tak i řidič elektrokola je však běžným účastníkem silničního provozu a tak je potřeba pouze myslet na to, aby před jízdou nepil alkohol a pro řidiče do 18 let je povinná přilba.

Minimální námaha a snadná skladnost

Elektrokolo není určené pro jízdu bez šlapání, to ovšem neznamená, že by se na něm jeho řidič nadřel. Jízda na elektrokole je povětšinou pohodlná a ve srovnání s běžným kolem se dotyčný nadře zhruba o polovinu méně. Elektrokola jsou proto vhodná pro starší lidi a běžná praxe ukazuje, že jejich obliba roste i u mladých generací. Stačí si představit jízdu do práce bez toho, aniž byste dorazili celí spocení. Pro cestování po městě se jedná bez pochyby o výhodu.
Při pořízení je potřeba myslet na to, že je potřeba elektrokolo někam uložit. Mnoho lidí si myslí, že jsou elektrokola velmi těžká a že je jejich přenášení namáhavé. Díky moderním technologiím se v elektrokolech používají již lehké baterie a jelikož se kola vyrábí z lehkých slitin, nejedná se o příliš velkou námahu.

Levná doprava

Ježdění v automobilu je nákladné, dokonce i krátké vzdálenosti se mohou v prodražit, pokud je absolvujete každý den, nehledě na nutnost garančních prohlídek, drahý servis a povinné ručení. U elektrokol je provoz levný a v průměru vychází na 5-7 kč na 100km. Je to tedy ještě levnější řešení, než hromadná městská doprava. Pokud kolem vás nyní projede elektrokolo, už na něj možná budete nahlížet jinak, ostatně možná si ho jednou pořídíte také.