Články & návody

Euro palety Brno - EURO palety o rozměrech 1200 x 800 mm.

S.B. Comp. spol. s r.o. - hmoždinky a kotvy do betonu.

Senior Park Hrádek nad Nisou - alternativa pro domov pro seniory Liberec.

Rekvalifikační kurzy Praha - široká nabídka rekvalifikačních kurzů v Praze a okolí. Možnost přidat kurz zdarma.

Zastřešení bazénů Desjoyaux - montáž zastřešení bazénů v Ostravě a okolí.

Joppa Logistics s.r.o - nadrozměrná doprava po ČR i v EU.

MKM Jazyková škola Brno - skupinové jazykové kurzy v centru Brna.

Vinařství Plaček - kupujte víno přímo od vinaře.

Otevreniauta.cz - nouzové otevření auta v Brně a okolí.

Strikanysklolaminat.cz - rekonstrukce bazénů v Brně a okolí.

Plastická chirurgie MUDr. Šárka Stiborová - plastické operace prsou v Brně.

Vyzkoušejte si, nejen obrannou střelbu na vlastní kůži

Také jste si vždycky mysleli, že na střílení ze zbraně není nic zvlášť tak těžkého? Stačí přece pouze namířit a vystřelit. Přesně tak nám to totiž vykresluje téměř každá filmová přestřelka. A právě z toho důvodu si mnoho lidí myslí, že by svého protivníka zasáhli a zneškodnili jedním jediným výstřelem. Bohužel má takový názor nejen většina laiků, ale také i některých lidí, kteří vlastní zbrojní průkaz a samozřejmě i zbraň, ale ve střelbě se neprocvičují.

Praxe je však úplně jiná. Na střelnici má člověk čas, klid a vše co potřebuje k tomu, aby mohl nerušeně zamířit a perfektně zasáhnout cíl. Ve skutečnosti, tedy při reálné situaci, má střelec pouze pár sekund, nebo jen zlomek vteřiny na to, aby bezchybně provedl celou akci.

Jak se ale zdokonalovat v něčem, co si prakticky nemůžete vyzkoušet? Právě z tohoto důvodu vznikly kurzy obranné, bojové a taktické střelby. Obranná, bojová a taktická střelba není jen sportovní disciplína, která dává střelcům možnost naučit se využívat zbraně při situacích, se kterými je možné se setkat. Při nejen obranné střelbě však nejde až tak o špičkovou zbraň, jako spíše o schopnost střelce rychle reagovat a využít své dovednosti pro sebeobranu.

Co se všechno můžete naučit?

Střelecké kurzy vás mohou naučit postupy a techniky střelby s využitím opravdového vybavení, vyvinutého zvláště pro speciální útvary ozbrojených složek. Důraz je kladen zejména na reálnost situací, při kterých vás naučí nejen rychle a precizně reagovat na nastalou událost, ale také bezpečně manipulovat se zbraní.

Kurzy vás mohou tedy připravit na život ohrožující situace, pomohou vám je s přehledem zvládnout. Díky neustálému zlepšování a zdokonalování zmíněných schopností se také můžete posléze účastnit závodů v nejen obranné střelbě, které otestují a zhodnotí, na jaké úrovni je vaše jednání a instinkty.

Nezáleží na vašem pohlaví, zdatnosti, či zkušenostech. Kurzy obranné, bojové a taktické střelby jsou určeny i pro úplné začátečníky. 

Fotografie