Články & návody

Euro palety Brno - EURO palety o rozměrech 1200 x 800 mm.

S.B. Comp. spol. s r.o. - hmoždinky a kotvy do betonu.

Senior Park Hrádek nad Nisou - alternativa pro domov pro seniory Liberec.

Rekvalifikační kurzy Praha - široká nabídka rekvalifikačních kurzů v Praze a okolí. Možnost přidat kurz zdarma.

Zastřešení bazénů Desjoyaux - montáž zastřešení bazénů v Ostravě a okolí.

Joppa Logistics s.r.o - nadrozměrná doprava po ČR i v EU.

MKM Jazyková škola Brno - skupinové jazykové kurzy v centru Brna.

Vinařství Plaček - kupujte víno přímo od vinaře.

Otevreniauta.cz - nouzové otevření auta v Brně a okolí.

Strikanysklolaminat.cz - rekonstrukce bazénů v Brně a okolí.

Plastická chirurgie MUDr. Šárka Stiborová - plastické operace prsou v Brně.

Jak vybrat ty pravé zásnubní prsteny?

Zásnuby a svatba patří k zásadním okamžikům lidského života. Z romantické podstaty žádosti o ruku je jasné, že větší váhu správnému průběhu zásnub přikládají ženy. Od muže se očekává, že vše vymyslí, správně načasuje, zařídí a to přesně podle nejtajnějších a dlouho promýšlených představ své vyvolené. Se vším vám nepomůžeme, ale můžeme se společně pozastavit nad výběrem zásnubního prstenu.

V minulosti měl tento šperk ryze praktickou úlohu: budoucí ženich jím dával rodině nevěsty najevo svou finanční situaci. Čím dražší šperk, tím lepší postavení a životní úroveň na budoucí novomanželku čekaly. No a když se k tomu přihodil pár kravek a nějaký ten grunt, byla ruka v rukávě. A jmění přetavené do prstenu umožňovalo jeho majitelce dávat svůj status snoubenky náležitě najevo celému okolí.

I dnes je především v anglosaských zemích zásnubní prsten manifestem solventnosti ženicha a platí, že pokud jsou jeho úmysly vážné, měl by mít prsten hodnotu alespoň jeho 3 měsíčních platů. Diamant je samozřejmostí.

I u nás jsou šperky s diamantem stále běžnější, ke každému dostanete certifikát pravosti a svou milou jistě potěšíte alespoň malinkým kouskem.

Při výběru prstenu je vhodné obrátit se na kamennou prodejnu s ověřeným sortimentem. Mezi nejvyhledávanější materiály patří už po staletí zlato. Proč? Jeho hodnota neustále stoupá, je trvanlivé, platné ve všech koutech světa a samozřejmě dobře vypadá. Zlato je velmi měkké a proto se do něj přidávají další kovy, které mění jeho mechanické vlastnosti a také jeho vzhled. Tyto slitiny u nás jsou přísně kontrolovány a obsahují vesměs kvalitní ušlechtilé kovy, jež jsou zdravotně nezávadné. Kdo chce ušetřit tím, že objedná levný prsten z pochybného eshopu, může být velmi nemile překvapen. Takové šperky nemají garantovaný původ a ve slitině můžou být podřadné, dráždivé materiály. Takový prsten může zčernat, nebo dokonce způsobit nepříjemnou alergickou reakci.

I vzhled zásnubních prstenů podléhá módním trendům. Dlouhá léta byly k dostání prakticky jen prsteny ze žlutého zlata. Jsou nestárnoucí klasikou, která je stále žádaná. Je-li prsten ve střídmém designu, působí minimalisticky a nikoli přeplácaně. Pokud si nejste jist, jestli se žlutým zlatem trefíte do vkusu své milé, stačí zjistit, jaké šperky už má a nosí. Míchat žluté zlato se šperky v barvě zlata bílého nepůsobí pěkně.

Bílé zlato je moderní kov, který si zachovává všechny kvalitativní vlastnosti zlata žlutého, ale má moderní šmrnc. Dá se velmi dobře kombinovat s různými kameny, velmi žádanou kombinaci tvoří s modrým safírem nebo kouřovým diamantem. A pokud má budoucí nevěsta v oblibě spíše šperky stříbrné či ocelové, zásnubní prsten z bílého zlata se k nim bude určitě hodit.

Zásnubní prsteny z červeného zlata působí velmi luxusním dojmem. Červené zlato se častěji používá na zdobení prstenů z jiného materiálu. Ať už jde o prstýnky proplétané nebo zdobené třeba tenkým proužkem červeného zlata. Prsten celý z červeného zlata je dosti dominantní a ne každá žena je schopna ho „vynést“.

Ať už zvolíte jakýkoli druh zlata, dbejte na kvalitní zpracování a ověřeného výrobce. Takový vám zajistí i doživotní servis prstýnku. Aby vám vydržel v dobré kondici po celý život, tak jako svazek manželský.

Fotografie