Články & návody

Euro palety Brno - EURO palety o rozměrech 1200 x 800 mm.

S.B. Comp. spol. s r.o. - hmoždinky a kotvy do betonu.

Senior Park Hrádek nad Nisou - alternativa pro domov pro seniory Liberec.

Rekvalifikační kurzy Praha - široká nabídka rekvalifikačních kurzů v Praze a okolí. Možnost přidat kurz zdarma.

Zastřešení bazénů Desjoyaux - montáž zastřešení bazénů v Ostravě a okolí.

Joppa Logistics s.r.o - nadrozměrná doprava po ČR i v EU.

MKM Jazyková škola Brno - skupinové jazykové kurzy v centru Brna.

Vinařství Plaček - kupujte víno přímo od vinaře.

Otevreniauta.cz - nouzové otevření auta v Brně a okolí.

Strikanysklolaminat.cz - rekonstrukce bazénů v Brně a okolí.

Plastická chirurgie MUDr. Šárka Stiborová - plastické operace prsou v Brně.

Úklid komerčních prostor

Úklid komerčních prostor

Jak co nejefektivněji uklidit svou kancelář, pracovnu, chodby, vstupní haly nebo jiné prostory, kde se pohybuje spousta zaměstnanců, návštěvníků, hostů, zkrátka prostory, kde se nebydlí, ale přesto je potřeba, aby zde bylo přiměřeně útulno, příjemně a hlavně čisto?

Pokusíme se najít srozumitelnou odpověď na to, zda se do takto náročného úkolu pustit vlastními silami a nebo najít někoho, kdo se těmito úklidovými pracemi živí jako odborník. Zmiňované místnosti nejsou určené k bydlení a nazývají se komerční prostory. Převážně jsou určeny k podnikání, zábavě nebo slouží jako přístup ke kancelářím. A mnohdy jsou velkorysé ve své velikosti a tudíž i náročnosti na samotný úklid.

Pokud se rozhodnete uklízet svoje komerční prostory sami, musíte mít dostatek času, energie, pracovních prostředků a techniky. Musíte mít přehled, jaká technika je vhodná na různé povrchy, jakým způsobem se tyto povrchy čistí, kde ji lze zakoupit, jaké jsou náklady na její provoz, starat se o ni a stále dokupovat nové čistící prostředky a pomůcky. Musíte zajistit i místnost, kde bude vše bezpečně uskladněné. Posléze najít na tuto práci spolehlivého a pracovitého zaměstnance, většinou na částečný úvazek. Zkrátka s rozhodnutím uklízet svépomocí jsou spojené nemalé starosti. A kvalita bude mít časem klesající tendenci. Pokud ovšem máte komerční prostory větší a nebo se jedná o opravdu velkou firmu nebo velkou budovu se spoustou místností, schodištˇ a hal je jistě výhodnější najmout si profesionální úklidovou firmu.

Při hledání firmy zohledníte své požadavky kladené na perfektní úklid. Děláte to pro sebe, pro své zaměstnance, pro návštěvy a klienty. Je to vaše vizitka. Pracovat a pohybovat se v čistém prostředí je mnohem lepší, než trávit spoustu času v nepořádku. Úklid většiny komerčních prostor obsahuje mytí podlah luxování koberců, mytí výloh, velkých oken, dveří, tepování sedaček, čištění židlí, stírání prachu, údržbu zeleně v kanceláři, dezinfekci a mytí sociálního zařízení, kuchyňky, jídelny, doplňování hygienických potřeb. Je dobré zohlednit ochotu úklidové firmy přizpůsobit se vašim požadavkům a možnostem. Např. úklid ve večerních hodinách, po a nebo před různými akcemi, úklid o víkendu nebo mimořádný úklid.

Pokud máte komerční prostory např v Praze bylo by moudré najmout si úklidové práce v Praze. Vzdálenost a dostupnost je také důležitá, obzvláště ve velkých městech, kde je náročná doprava. Firma Mikaservis, úklidové služby Praha, zajistí úklid obchodních a komerčních prostor dokonce i v noci, kdy nejsou přítomni žádní návštěvníci a zaměstnanci. Nabízí i mimořádný jednorázový úklid po stavebních pracích a nebo po nepříjemné havárii. Najít spolehlivou a diskrétní firmu, která zajišťuje komplexní úklidové práce v Praze je jistě oříšek, ale není to nemožné.

Přestože se zdá, že úklid je jednoduchá věc a zvládne ji každý pořádkumilovný člověk, při úklidu komerčních prostor je vždy lepší najmout si spolehlivou úklidovou firmu. Špatně uklizené prostory jsou špatnou vizitkou pro každou firmu, působí nepříjemně na návštěvy, klienty, zákazníky a pro většinu zaměstnanců znamená nechuť pracovat a sníženou produktivitu práce. Najmout si firmu, která zajistí kvalitní úklidové práce nejen v Praze, není žádná ostuda. Zaměstnanci této firmy svou prací budují spolehlivost a dobré jméno vlastní firmy a vám zajistí více volného času a příjemné pracovní prostředí.

Fotografie